притисни ентер »

Македонските фудбалери се селат, од Букурешт во Амстердам
Македонските фудбалери се селат, од Букурешт во Амстердам

Македонските фудбалери се селат, од Букурешт во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација го заврши својот престој во Букурешт , и предпладнево со чартер лет, ке се пресели во Амстердам, каде ќе го одигра последниот меч од групната фаза на ЕУРО 2020 , против домаќинот Холандија. Домаќинот на овој меч ќе игра растeретено, бидејќи веќе го обезбеди првото место во Ц-групата и пласманот во елиминациската

„Црвено-жолтите“ се селат во Амстердам

„Црвено-жолтите“ се селат во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. Последниот меч на турнирот за Македонија е закажан за в понеделник во 18:00 часот. Противник ќе ни биде Холандија, која веќе обезбеди пласман во осминафиналето, па сигурно ќе сака

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот

Македонската репрезентација отпатува за Амстердам

Македонската репрезентација отпатува за Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите” по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Фото: Б. Грданоски Романија– Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите

Македонската фудбалска репрезентација се сели во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација се сели во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство. „Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020. Домаќинот