притисни ентер »

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Плескавици од варени јајца
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Плескавици од варени јајца

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Плескавици од варени јајца

Потребно: 6 јајца Свеж магдонос 1 лажица сенф 2 лажички кромид во прав 2 лажици презла 2 лажици оцет Подготовка: Во зовриената вода додадете го оцетот и ставете ги јајцата (5 парчиња) да се варат. Варете ги точно 9 минути, а потоа ставете студена вода. Излупете ги и исечкајте ги јајцата, па додадете го исечканиот магдонос, сенфот, кромидот во прав

Како да подготвите ШКОТСКИ јајца?

Како да подготвите ШКОТСКИ јајца?

Шкотски јајца се една од најпопуларните британски закуски. Станува збор за тврдо варени јајца кои се завиткуваат во мелено месо, се премачкуваат со презла и се пржат во масло додека не поруменат и не станат крцкави. Тие се вообичаена пикник храна и може да се нарачаат во повеќето британски пабови. Традиционално се консумираат разладени, но може да

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Лажна пита со зелка и мелено месо

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Лажна пита со зелка и мелено месо

Потребно: 450гр зелка 1 морков 1 кромид 450гр мелено месо 2 јајца 200гр кашкавал или моцарела Подготовка: Изрендајте ги зелката и морковот, па измешајте ги. Додадете го ситно исечканиот кромид, меленото месо и јајца. Зачинете со сол и бибер, па добро измешајте. Тавата за печење подмачкајте ја со масло, па ставете ја смесата и убаво распоредете ја.

Лесни за подготовка, а многу вкусни: Полжавчиња со готови кори

Лесни за подготовка, а многу вкусни: Полжавчиња со готови кори

Потребно е: 3 јајца 200 мл јогурт 100 мл масло 200 мл газирана минерална вода 1/2 лажиче сол (или по вкус) 1 кг готови кори за пита 1 главица кромид 500 гр мелено месо сол, бибер мелен сув зачин маслиново масло сусам, за посипување Подготовка: – За премачкување на корите прво изматете ги јајцата и додадете ги преостанатите состојки. Измешајте да добиете

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Солен ролат со мелено месо

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Солен ролат со мелено месо

Потребно: 500гр мелено месо по избор 4 листа кора за пита 200гр рендан кашкавал 1 кромид 2 лажици мајонез или павлака 120мл вода 1 јајце Сол Црн пипер Свежи зачини по избор Подготовка: Во меленото месо додадете го исечканиот кромид, зачините, сол, бибер и мајонезот или павлаката и водата. Убаво измешајте. Раширете ја првата кора и наросете половина