притисни ентер »

Во Србија денеска 12.721 новозаразени со Ковид-19

Во Србија денеска 12.721 новозаразени со Ковид-19

Во Србија во последните 24 часа тестирани се 31.540 лица, од кои 12.721 биле позитивни, додека, за жал, 23 лица починале. На респиратор има 103 пациенти. Вчера во Србија беа тестирани 33.163 лица за коронавирус, од кои рекордни 13.753 биле позитивни, додека за жал, 19 лица починале. Имаше 96 пациенти на респиратор.

Србија ги објави новите мерки во борбата против ковид

Србија ги објави новите мерки во борбата против ковид

Србија ги објави новите мерки во борбата против ковид Б.Б. Пред 4 минути Ковид клиника во Србија. / Фото: ЕПА Кризниот штаб на Србија денеска ги објави новите мерки во борбата против новиот раст на бројките на заболени од ковид. Според новите мерки, во Србија третата доза граѓаните ќе можат да ја примаат по 3 месеци од втората. Покрај ова, периодот

Над 12.000 позитивни на ковид во Србија

Над 12.000 позитивни на ковид во Србија

Во Србија во последните 24 часа тестирани се 31.540 лица, од кои 12.721 биле позитивни, додека, за жал, 23 лица починале. На респиратор има 103 пациенти. Вчера во Србија беа тестирани 33.163 лица за корона вирус, од кои рекордни 13.753 биле позитивни, додека за жал, 19 лица починале. Имаше 96 пациенти на респиратор.

Во последните 24 часа 12.721 новозаболени од коронавирус во Србија

Во последните 24 часа 12.721 новозаболени од коронавирус во Србија

По вчерашниот црн рекор од 13.753 новозаболени со Ковид-19, Србија и денеска, според официјалната веб-страница на Министерството за здравство, бележи петцифрена бројка на заразени, или од 31.540 тестирани позитивни се 12.721 лица, јави дописникот на МИА од Белград.

Нови 12.721 случаи на коронавирусот во Србија, починаа 23 лица

Нови 12.721 случаи на коронавирусот во Србија, починаа 23 лица

Нови 12.721 случаи на коронавирусот во Србија, починаа 23 лица Во изминатите 24 часа во Србија со коронавирусот се заразиле вкупно 12.721 лица. Тестирани биле вкупно 31.540 луѓе. Како последица на коронавирусот починале 23 лица. На одделенијата за интензивна нега на респиратор се вкупно 103 лица.

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во последните 24 часа во Србија тестирани се 33.163 лица, од кои 13.753 биле позитивни на коронавирус. Ова е најголем број на новозаразени во Србија на дневна основа од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА од Белград. Според официјалната веб-страница на Министерството за здравство на Србија, во вторникот за првпат од почетокот на епидемијата

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во последните 24 часа во Србија тестирани се 33.163 лица, од кои 13.753 биле позитивни на коронавирус. Ова е најголем број на новозаразени во Србија на дневна основа од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА од Белград. Според официјалната веб-страница на Министерството за здравство на Србија, во вторникот за првпат од почетокот на епидемијата

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во Србија нов рекорд на заразени-13.753, над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во последните 24 часа во Србија тестирани се 33.163 лица, од кои 13.753 биле позитивни на коронавирус. Ова е најголем број на новозаразени во Србија на дневна основа од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА од Белград. Според официјалната веб-страница на Министерството за здравство на Србија, во вторникот за првпат од почетокот на епидемијата

Србија руши рекорди на новозаболени: Над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Србија руши рекорди на новозаболени: Над 13.000 починати од почеток на епидемијата

Во последните 24 часа во Србија тестирани се 33.163 лица, од кои 13.753 биле позитивни на коронавирус. Ова е најголем број на новозаразени во Србија на дневна основа од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА од Белград. Според официјалната веб-страница на Министерството за здравство на Србија, во вторникот за првпат од почетокот на епидемијата