притисни ентер »

На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, уапсен скопјанец
На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, уапсен скопјанец

На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, уапсен скопјанец

Денеска во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода 35-годишниот В.В. од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, извести МВР. „Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

Денеска во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода 35-годишниот В.В. од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, извести МВР. „Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

Денеска во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода 35-годишниот В.В. од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, извести МВР. „Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени

Приведен разбојник: упаднал на бензиска пумпа и со закана со нож го ограбил вработениот

Приведен разбојник: упаднал на бензиска пумпа и со закана со нож го ограбил вработениот

Во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода В.В.(35) од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон. Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

„На бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон“, уапсен скопјанец

Денеска во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода 35-годишниот В.В. од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон, извести МВР. „Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени

Приведен крадец, украдените работи ќе бидат вратени на сопственикот

Приведен крадец, украдените работи ќе бидат вратени на сопственикот

Полицијата утрово го упаси 35-годишниот В.В. од Скопје, кој претходно околу 3 часот на бензиска пумпа со остар предмет се заканувал кон вработен и одземал пари и телефон. ЕВР Чаир против него ќе поднесе кривична пријава.

35 годишен скопјанец ќе одговара за разбојништво украл пари и телефон од врабтен на бензинска

35 годишен скопјанец ќе одговара за разбојништво украл пари и телефон од врабтен на бензинска

МВР соопшти дека со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ќе бидат вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот СВР Скопје – ЕВР Чаир ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело разбојништво.

Приведен разбојник, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Приведен разбојник, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Денеска (10.07.2024) во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода В.В.(35) од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон. Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети

Приведен разбојник, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Приведен разбојник, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Денеска (10.07.2024) во 05.20 часот на подрачјето на Чаир полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода В.В.(35) од Скопје, поради тоа што околу 03.00 часот на бензинска пумпа со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари и мобилен телефон. Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети