притисни ентер »

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025
Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Големата награда на Монако ќе се вози во Формула 1 шампионатот до 2025 година, соопштија организаторите. „Среќен сум што можам да потврдам дека ќе се тркаме во Монако до 2025 година и со нетрпение очекуваме да се вратиме на улиците на познатото кнежевство на 28 мај следната година“, рече претседателот и извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Големата награда на Монако ќе се вози во Формула 1 шампионатот до 2025 година, соопштија организаторите. Добивај вести на вибер „Среќен сум што можам да потврдам дека ќе се тркаме во Монако до 2025 година и со нетрпение очекуваме да се вратиме на улиците на познатото кнежевство на 28 мај следната година“, рече претседателот и извршен директор на Формула

Следната сезона рекордни 24 трки во Формула 1

Следната сезона рекордни 24 трки во Формула 1

EPA-EFE/SEM VAN DER WAL Рекордни 24 трки се во календарот за следната сезона во Формула 1, а на листата на организатори се најде и Монте Карло, иако постоеја стравувања дека легендарната трка би можела да биде исфрлена од натпреварувањето. Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) го одобри календарот за 2023 година во кој првпат се појавува

Никогаш повеќе возбуда во Формула 1, од следната сезона рекордни 24 трки

Никогаш повеќе возбуда во Формула 1, од следната сезона рекордни 24 трки

Границите во сите спортови се поместуваат од година во година, бројот на натпревари е во драстичен раст, а тој тренд го следи и Формула 1. Најбрзиот циркус во светот не сака да заостанува, па календарот за новата сезона е проширен. Возбуда на патеките ширум планетата ќе има како никогаш порано, ќе се возат рекордни 24 трки. А, новата во календарот

Објавен распоредот: Следната сезона рекордни 24 трки во Ф1

Објавен распоредот: Следната сезона рекордни 24 трки во Ф1

Објавен распоредот: Следната сезона рекордни 24 трки во Ф1 Објавен е календарот на трки во Формула 1 за следната сезона. На радост на голем број љубители на овој спорт, следната сезона ќе биде рекордна по бројот на трки – ќе има 24. По обновените договори, повторно ќе се вози на легендарните патеки во Монте Карло и Спа. Нова трка ќе се одржи и во Лас

F1 го објави календарот со 24 трки за 2023 година

F1 го објави календарот со 24 трки за 2023 година

Меѓународната автомобилистичка федерација денеска го објави календарот за следната сезона во Формула 1, која вклучува рекордни 24 трки. „Најбрзиот циркус“ започнува во март со трка во Бахреин, а крајот на сезоната е во ноември во Абу Даби. Шампионатот ќе започне со трка во Бахреин на 5 март 2023 година, по што ќе следуваат Големата награда на Саудиска

Ф1: Следната сезона рекордни 24 трки во календарот

Ф1: Следната сезона рекордни 24 трки во календарот

Рекордни 24 трки се во календарот за следната сезона во Формула 1, а на листата на организатори се најде и Монте Карло, иако постоеја стравувања дека легендарната трка би можела да биде исфрлена од натпреварувањето. Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) го одобри календарот за 2023 година во кој за прв пат се појавува ноќна трка во Лас Вегас, како претпоследна

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Монако ќе биде дел од Ф1 до 2025

Големата награда на Монако ќе се вози во Формула 1 шампионатот до 2025 година, соопштија организаторите. „Среќен сум што можам да потврдам дека ќе се тркаме во Монако до 2025 година и со нетрпение очекуваме да се вратиме на улиците на познатото кнежевство на 28 мај следната година“, рече претседателот и извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали

Ф1: Следната сезона рекордни 24 трки во календарот

Ф1: Следната сезона рекордни 24 трки во календарот

Рекордни 24 трки се во календарот за следната сезона во Формула 1, а на листата на организатори се најде и Монте Карло, иако постоеја стравувања дека легендарната трка би можела да биде исфрлена од натпреварувањето. Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) го одобри календарот за 2023 година во кој за прв пат се појавува ноќна трка во Лас Вегас, како претпоследна