притисни ентер »

Ова се најплатените селектори на Европското првенство

Ова се најплатените селектори на Европското првенство

Пред почетокот на Европското првенство се објавуваат разни листи или статистики, па такс се појави рангирање на платите на селекторите кои ќе ги водат репрезентациите на ЕП. На врвот на оваа табела очекувано се наоѓа англисиот предводни Герет Саутгејт, пред Нагелсман, Мартинез, Дешамп… Сепак, разликата не е драстично поголема како што тоа е на пример

Нагелсман годишно добива 6 милиони евра, а еве колкави плати имаат  германските репрезентативци!

Нагелсман годишно добива 6 милиони евра, а еве колкави плати имаат германските репрезентативци!

Германија е еден од најголемите фаворити за највисок пласман на ЕУРО 2024. Не само дека е домаќин на ова ЕП, туку пред се и поради квалитетот, поради амбициите, но и поради фактот дека тамошната јавност очелива многу од своите фудбалери. Инаку селекторот Јулиан Нагелсман со новиот договор добива годишна плата од 6 милиони евра, што го прави еден од