притисни ентер »

Мотивираниот Зверев првпат во кариерата го совлада Надал
Мотивираниот Зверев првпат во кариерата го совлада Надал

Мотивираниот Зверев првпат во кариерата го совлада Надал

Александер Зверев одигра максимално мотивирано против светскиот рекет број еден Рафа Надал и заслужено ја оствари првата победа на завршниот Мастерс во Лондон. Надал се врати по кратката пауза поради повреда и не играше на нивото кое е препознатливо за него, а Зверев тоа максимално го искористи за сигурна победа од 6:2/6:4. Шпанецот речиси и да не