притисни ентер »

Блага салама со крекери, ореви и суви сливи
Блага салама со крекери, ореви и суви сливи

Блага салама со крекери, ореви и суви сливи

Крекерите рипчиња не се многу солени, може да ги искористиме за нешто благо. Крекерите издробете ги со рака. Оревите и сливите исечете ги со нож. Чоколадото за готвење растопете го и додадете маргарин, млеко, ореви, суви сливи, крекери и ванила. Се' промешајте. Смесата истурете ја во фолија и со помош на фолијата направете салама. Ставете во фрижидер