притисни ентер »

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот
Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон изјави дека Тајсон Фјури во моментов е најдобриот боксер во светот. Фјури и Украинецот Oлександар Усик ќе се борат на 17 февруари следната година во Ријад за обединување на сите титули во тешка категорија. Тајсон објасни дека Фјури имал само лош тајминг против Нгaну. „Не можеме да заборавиме што

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон изјави дека Тајсон Фјури во моментов е најдобриот боксер во светот. Фјури и Украинецот Oлександар Усик ќе се борат на 17 февруари следната година во Ријад за обединување на сите титули во тешка категорија. Тајсон објасни дека Фјури имал само лош тајминг против Нгaну. „Не можеме да заборавиме што

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Некогашниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, имаше комплименти за Тајсон Фјури и кажа дека Британецот е најдобриот боксер во светот. Фјури влегува во рингот со Украинецот Александар Усик, на 17 февруари во Ријад. „Не смееме да заборавиме што направи Фјури, тој се уште е светски шампион. Се радувам на неговата борба со Усик. Навивам за Фјури

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон изјави дека Тајсон Фјури во моментов е најдобриот боксер во светот. Фјури и Украинецот Oлександар Усик ќе се борат на 17 февруари следната година во Ријад за обединување на сите титули во тешка категорија. Тајсон објасни дека Фјури имал само лош тајминг против Нгaну. „Не можеме да заборавиме што

Танцувам и пеам во главата на Фјури

Танцувам и пеам во главата на Фјури

На неодамнешното соочување во Лондон, украинскиот боксер Александар Усик не се впушти во вербален спаринг со Британецот Тајсон Фјури, кој го опсипуваше со недолични зборови, постојано повторувајќи: „Усик колбас“. Многу очекуваната борба за титулата во тешка категорија меѓу Усик и Фјури е потврдена за 17-ти февруари наредната година во Саудиска Арабија

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Тајсон: Фјури е најдобриот боксер во светот

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон изјави дека Тајсон Фјури во моментов е најдобриот боксер во светот. Фјури и Украинецот Oлександар Усик ќе се борат на 17 февруари следната година во Ријад за обединување на сите титули во тешка категорија. Тајсон објасни дека Фјури имал само лош тајминг против Нгaну. „Не можеме да заборавиме што

Фјури против Усик на 17 февруари во Саудиска Арабија

Фјури против Усик на 17 февруари во Саудиска Арабија

Борбата за апсолутен светски првак во бокс во тешка категорија меѓу Британецот Тајсон Фјури (35) и Украинецот Олександр Усик (36) ќе се одржи на 17 февруари идната година во Саудиска Арабија, објавија промоторите синоќа на прес – конференција во Лондон. Во сопственост на Усик се појасите во верзиите WBO, WBA и IBF, додека Фјури е шампион во верзијата