притисни ентер »

Ферстапен: Потребни ни се вакви трки, беше навистина забавно
Ферстапен: Потребни ни се вакви трки, беше навистина забавно

Ферстапен: Потребни ни се вакви трки, беше навистина забавно

Макс Ферстапен излезе како победник на трката за Големата награда на Канада, трка која се возеше во хаотично услови и која донесе многу случувања, но ова не беше проблем за Холанѓанецот најдобро да се снајде и уште еднаш потврди зошто е актуелен лидер и актуелен шампион во Формула 1. Ова за возачот на Ред Бул беше шеста сезонска победа со која го зголеми

Хаос за Ферари во Канада и победа за шампионот

Хаос за Ферари во Канада и победа за шампионот

EPA-EFE/SHAWN THEW Шампионатот во Формула 1 продолжи, а Макс Верстапен се врати во победничкиот ритам. Минатава недела се одржа трката за Големата награда на Канада, од тимот на Ред бул се радуваа, додека Ферари целосно разочара. Верстапен славеше пред Ландо Норис од Мекларен и Џорџ Расел од Мерцедес. Расел ја имаше пол-позицијата и заврши на подиумот,

Ферстапен: Потребни ни се вакви трки, беше навистина забавно

Ферстапен: Потребни ни се вакви трки, беше навистина забавно

Макс Ферстапен излезе како победник на трката за Големата награда на Канада, трка која се возеше во хаотично услови и која донесе многу случувања, но ова не беше проблем за Холанѓанецот најдобро да се снајде и уште еднаш потврди зошто е актуелен лидер и актуелен шампион во Формула 1. Ова за возачот на Ред Бул беше шеста сезонска победа со која го зголеми

Верстапен победи на трката за ГН на Канада

Верстапен победи на трката за ГН на Канада

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на трката за Големата награда на Канада возена вечерва на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал. Актуелниот светски шампион во Формула 1 стартуваше од втората позиција. За него оваа победа беше шеста сезонава. Втор заврши Ландо Норис од Мекларен, со заостанување од 3,879 секунди зад лидерот. Третото место му припадна

Верстапен победи на трката за ГН на Канада

Верстапен победи на трката за ГН на Канада

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на трката за Големата награда на Канада возена вечерва на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал. Актуелниот светски шампион во Формула 1 стартуваше од втората позиција. За него оваа победа беше шеста сезонава. Втор заврши Ландо Норис од Мекларен, со заостанување од 3,879 секунди зад лидерот. Третото место му припадна

Ферстапен победник на хаотичната трка во Канада

Ферстапен победник на хаотичната трка во Канада

Макс Ферстапен е победник на трката за Големата награда на Канада. Зад актуелниот светски шампион завршија Ландо Норис од Мекларен и Џорџ Расел од Мерцедес. Трката донесе голем број пресврти и немолку возачи се менуваа на првата позиција. На крајот Ферстапен најдобро ја искористи ситуацијата и запиша нов триумф. Разочарување имаше во екипата на Ферари

Супер трка во Канада – Ферстапен победи пред Норис и Расел

Супер трка во Канада – Ферстапен победи пред Норис и Расел

Макс Ферстапен победи на трката за Големата награда на Канада. Трката на патеката „Жил Вилнев“ ја обележа променливото време, возилото за безбедност кое два пати излезе на патеката, неколкуте промени на челната позиција и катастрофалното издание на Ферари, чии возачи Шарл Леклер и Карлос Саинц не ја завршија трката. Ферстапен до победата дојде пред

Формула 1: Верстапен победи и во Канада

Формула 1: Верстапен победи и во Канада

32 Споделувања Share Tweet Актуелниот светски шампион и водечки во генералниот пласман, Холанѓанецот Макс Верстапен зад воланот на болидот на Ред Бул победи на трката за Големата награда на Канада возена во неделата во Монтреал, деветтата трка од Светскиот шампионат во елитната класа Формула 1. За Холанѓанецот ова беше трет последователен триумф на

Супер трка во Канада – Ферстапен победи пред Норис и Расел

Супер трка во Канада – Ферстапен победи пред Норис и Расел

Макс Ферстапен победи на трката за Големата награда на Канада. Трката на патеката „Жил Вилнев“ ја обележа променливото време, возилото за безбедност кое два пати излезе на патеката, неколкуте промени на челната позиција и катастрофалното издание на Ферари, чии возачи Шарл Леклер и Карлос Саинц не ја завршија трката. Ферстапен до победата дојде пред