притисни ентер »

Икарди категоричен за неговата иднина
Икарди категоричен за неговата иднина

Икарди категоричен за неговата иднина

Напаѓачот Мауро Икарди е категоричен за својата иднина и вели дека нема да преминува од Интер во Јувентус, каква информации прошири авторитетното издание „Газета дело Спорт“. – Гледајќи ги материјалите во весниците за мене, кои не одговараат на моите планови, сакам да кажам на нашите фанови дека веќе неколку пати сум ја изјавил пред раководството мојата

Икарди категоричен за неговата иднина

Икарди категоричен за неговата иднина

Напаѓачот Мауро Икарди е категоричен за својата иднина и вели дека нема да преминува од Интер во Јувентус, каква информации прошири авторитетното издание „Газета дело Спорт“. – Гледајќи ги материјалите во весниците за мене, кои не одговараат на моите планови, сакам да кажам на нашите фанови дека веќе неколку пати сум ја изјавил пред раководството мојата

Икарди категоричен за неговата иднина

Икарди категоричен за неговата иднина

Затоа, според него, не може да има недоразбирања во однос на неговата иднина. Милано, 17 мај 2019 (МИА) – Напаѓачот Мауро Икарди е категоричен за својата иднина и вели дека нема да преминува од Интер во Јувентус, каква информации прошири авторитетното издание „Газета дело Спорт“. – Гледајќи ги материјалите во весниците за мене, кои не одговараат на

Икарди откри каде сака да ја продолжи кариерата

Икарди откри каде сака да ја продолжи кариерата

Бил на теренот или не Мауро Икарди човекот за кого најмногу се зборува во Интер. Клубот му ја одзеде капитенската летна, во знак на револт тој пријави повреда и не сакаше да игра, поради што навлече гневот на навивачите, кои му порачаа да замине од клубот. Икарди не го продолжил договорот со Интер, што е причина за сите проблеми што го следат во изминатите

Икарди ја објасни одлуката која клубот ја донел за неговата ситуација во Интер

Икарди ја објасни одлуката која клубот ја донел за неговата ситуација во Интер

Некогашниот капитен на Интер, Мауро Икарди, преку социјалните мрежи што всушност се случува во позадина, далеку зад очите на спортската јавност. Тој често сезонава се доведуваше до шпекулации за трансфер во повеќе клубови, но се уште нема ништо од тоа, а според неговите зборови и нема да има ништо од тоа. „ Гледајки дека весниците неодамна направија

Икарди испрати конкретна порака за неговата иднина: Има само една вистина

Икарди испрати конкретна порака за неговата иднина: Има само една вистина

Мауро Икарди е еден од играчи за кој многу се зборува од почетокот на оваа година и тоа не поради неговите настапи, голови, асистенции туку поради сосема други причини, проблемите во Интер, одземањето на капитенската лента, отсуството поради повреда закоја имаше многу сомнежи за тоа дали ја има, па враќањето во екипата, а цело ова време има дилеми

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Деновиве во италијанските медиуми главна вест беше наводната одлука на Мауро Икарди да го напушти Интер и да се пресели во редовите на најголемиот ривал – Јувентус. „Со оглед на тоа што новинарите во последно време пишуваат весто кои не ги претставуваат моите мисли и намери, сакам да им соопштам на сите фанови – мојата желба е да останам во Интер“,

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Деновиве во италијанските медиуми главна вест беше наводната одлука на Мауро Икарди да го напушти Интер и да се пресели во редовите на најголемиот ривал – Јувентус. „Со оглед на тоа што новинарите во последно време пишуваат весто кои не ги претставуваат моите мисли и намери, сакам да им соопштам на сите фанови – мојата желба е да останам во Интер“,

Газета: Икарди ги договорил условите со Јуве

Газета: Икарди ги договорил условите со Јуве

Интер и Икарди се поизвесно е дека ќе се разделат во летниот преоден рок, Газета дело Спорт веќе пренесе дека аргентинскиот напаѓач веќе ги договорил личните услови со италијанскиот првак. Според неофицијалните информации кои пристигнуваат, се вели дека напаѓачот на Интер, Мауро Икарди ги договорил личните услови со Јувентус, меѓутоа останува надоместокот

Икарди се разбрал со Јуве, но клубовите не

Икарди се разбрал со Јуве, но клубовите не

Мауро Икарди ги договорил своите лични услови со Јувентус, но неговата трансфер цена продолжува да блокира сличен договор, тврди „Газета Дело Спорт“. Според медиумите, Јуве е првиот и единствен избор на Икарди ако тој се раздели со Интер. Договорот беше постигнат пред неколку недели, вклучувајќи петгодишен договор за 8 милиони на сезона, плус бонуси