притисни ентер »

Серафимов: Португалија ја казни нашата недисциплинирана игра
Серафимов: Португалија ја казни нашата недисциплинирана игра

Серафимов: Португалија ја казни нашата недисциплинирана игра

Фото: Дарко Андоновски Македонските ракометари синоќа разигруваа за пласман од 9-та до 16-та позиција, каде што за противник повторно ја имаа Аргентина, од која во фазата по групи, загуби со 20-23 Македонската машка кадетска ракометна репрезентација (до 19 години) не успеа да ја мине осминафиналето фаза на Светското првенство (СП) што се игра во Скопје

Червар: Неевропските кадетски селекции многу напреднале

Червар: Неевропските кадетски селекции многу напреднале

Би ги издвоил Египет и јужноамериканските селекции Чиле и Бразил, а завиден прогрес има и кај Нигеријците, кои имаат неколку одлични ракометари, како што е десниот бек Фарук Јусуф, кој е меѓу водечките стрелци по групната фаза на СП во Скопје, а има само 15 години. Вистинската игра и борба ќе почнат токму со елиминациските натпревари, вели хрватскиот

Може ли Македонија да ја сопре перфектната Португалија?

Може ли Македонија да ја сопре перфектната Португалија?

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија се наоѓа пред осминафиналниот предизвик на Светското првенство (СП) кое се игра во нашата земја. Ривал во првиот нокаут-филтер за нашите ракометни надежи е селекцијата на Португалија, која игра перфектен турнир. Португалците завршија како лидери во групата со пет победи на пет натпревари. Славеа над