притисни ентер »

ТЦР Италија: Рекордни 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!
ТЦР Италија: Рекордни 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!

ТЦР Италија: Рекордни 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!

Овој викенд на патеката Мизано во Италија се одржува втората рунда од Италијанскиот ТЦР шампионат, а рекордната бројка од 26 натпреварувачи ветува опасна борба… На утринските квалификации Феличе Јелмини после техничките проблеми на Мугело и стартот од последната позиција, овој пат дојде до пол позиција за првата трка позади воланот на неговото Хјундаи,