притисни ентер »

„Депресијата е минато“: Осака е првата црномуреста спортистка во костим за капење на насловната на Спортс Илустрејтед
„Депресијата е минато“: Осака е првата црномуреста спортистка во костим за капење на насловната на Спортс Илустрејтед

„Депресијата е минато“: Осака е првата црномуреста спортистка во костим за капење на насловната на Спортс Илустрејтед

Јапонската тенисерка Наоми Осака се појави на насловната страница на познатото спортско списание „Sports Illustrated“, што беше изненадување за многумина, со оглед на тоа што ги пропушти последните два грен слема, Ролан Гарос и Вимблдон, поради проблеми со депресија. Оттука и изненадувањето за нејзините следбеници и обожаватели, за светот на тенисот,

Моќни жени на денешницата: Транс модел, тенисерка и пејачка ги красат насловните на „Sports Illustrated“

Моќни жени на денешницата: Транс модел, тенисерка и пејачка ги красат насловните на „Sports Illustrated“

Моќни жени на денешницата: Транс модел, тенисерка и пејачка ги красат насловните на „Sports Illustrated“ М. Г. Пред 4 минути ФОТО: Инстаграм Прочуениот магазин ги урива сите табуа, отстапувајќи им ги насловните страници на Лејна Блум, Наоми Осака и Меган Ти Сталион. „Sports Illustrated“ ги објави овогодишните модели на насловните страници, на кои се

Славната 23-годишна тенисерка ја краси насловната страница на Спортс Илустрејтед

Славната 23-годишна тенисерка ја краси насловната страница на Спортс Илустрејтед

Јапонската тенисерка, Наоми Осака се најде на насловната страница на магазинот Спортс Илустрејтед. 23-годишната Осака ќе ја претставува Јапонија на Олимписките игри во Токио, а покрај тоа што е успешна тенисерка, стана и модна икона. Таа се појави на насловната страница на магазинот Спортс Илустрејтед и тоа во костим за капење. Четирикратната освојувачка

Наоми Осака ја краси насловната страница на Sports Illustrated

Наоми Осака ја краси насловната страница на Sports Illustrated

Јапонската тенисерка Наоми Осака се најде на насловната страница на списанието Sports Illustrated. 23-годишната Осака ќе ја претставува Јапонија на Олимписките игри во Токио, а освен што е успешна тенисерка, таа стана и модна икона. Таа сега се појави на насловната страница на магазинот Sports Illustrated во издание на костими за капење. URL Четирикратната