притисни ентер »

Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците
Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците

Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците

Првиот човек на Tesla, Елон Маск, планира да го шокира светот со автомобили кои ќе можат да комуницираат Сопствениците на Tesla возилата наскоро можеби повеќе нема да мораат да ги отвораат своите прозорци за да комуницираат со пешаците, со оглед на тоа дека овие автомобили наскоро би можеле да „проговорат“ преку надворешни звучници. Оваа вест до јавноста

Маск најави дека неговите Teslа модели наскоро ќе може да разговараат со пешаците на патот

Маск најави дека неговите Teslа модели наскоро ќе може да разговараат со пешаците на патот

Сопствениците на автомобили на Tesla, наскоро би можеле да добијат нова карактеристика на нивните електрични миленици со оглед на фактот дека Илон Маск објави дека Tesla наскоро би можела да „разговара“ и со пешаците преку надворешни звучници. Муск не појаснува како точно треба да работи новата технологија. Не е јасно дали автомобилите на Tesla директно

Елон Маск открива нова занимлива карактеристика за Тесла

Елон Маск открива нова занимлива карактеристика за Тесла

Се претпоставува дека Tesla наскоро ќе прави автомобили што зборуваат, потврдува Елон Маск со објава на ново видео. Извршниот директор на „Тесла“ на Твитер  сподели видео на кое е претставена потенцијалната нова функција. „Наскоро Тесла ќе разговара со луѓето доколку сакате“, напиша тој во насловот, додавајќи: „Ова е реално“. Според „Electrek“, Тесла