притисни ентер »

Како ќе изгледа следната пролет низ очите на брендот Оскар де ла Рента
Како ќе изгледа следната пролет низ очите на брендот Оскар де ла Рента

Како ќе изгледа следната пролет низ очите на брендот Оскар де ла Рента

Доминиканската Република, родната земја на големиот дизајнер Оскар де ла Рента, беше дестинацијата каде неговите заменици Лаура Ким и Фернандо Гарсија, отпатуваа по инспирација за новата пролет-лето колекција што беше промовирана на Модната недела во Њујорк. Уште откако ја превземаа функцијата на креативни директори на брендот, дизајнерското дуо создава

Младешка елеганција во новата колекција на „Каролина Ерера“

Младешка елеганција во новата колекција на „Каролина Ерера“

Модната недела во Њујорк за сезона пролет-лето 2020 е во тек, а меѓу првите што ја претставија новата колекција беше и брендот „Каролина Ерера“. Вес Гордон и овој пат се потруди да ја одржи препознатливата естетика на модната куќа, а сепак да даде и свој печат. Така, пролетната колекција ја задржа елегантноста на која Каролина секогаш инсистираше во