притисни ентер »

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал
Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал

Фудбалерите на Вест Хем ги совладаа колегите од Арсенал со 1:0, во лондонското дерби, со кое денес е отворено 22.коло во Премиер лигата. Вест Хем по пауза од 12 години стигнаа до победа над Арсенал на домашен терен. Пресуди голот на 19-годишниот Деклан Рајс постигнат на почетокот на второто полувреме. Дуелот ќе се памети и по дебито на Самир Насри

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал

Фудбалерите на Вест Хем ги совладаа колегите од Арсенал со 1:0, во лондонското дерби, со кое денес е отворено 22.коло во Премиер лигата. Вест Хем по пауза од 12 години стигнаа до победа над Арсенал на домашен терен. Пресуди голот на 19-годишниот Деклан Рајс постигнат на почетокот на второто полувреме. Дуелот ќе се памети и по дебито на Самир Насри

Вест Хем подобар од Арсенал во „лондонското дерби“

Вест Хем подобар од Арсенал во „лондонското дерби“

Фудбалерите на Вест Хем забележаа минимална победа на градскиот, лондонски ривал Арсенал со 1-0 во воведниот натпревар од 22 коло на англиската Премиер лига. Стрелец на единствениот погодок на мечот беше  19-годишниот Ирец, Рајс во 48.минута.

Вест Хем по 13 години го победи Арсенал на свој терен

Вест Хем по 13 години го победи Арсенал на свој терен

Вест Хем со 1-0 славеше над Арсенал во првиот денешен натпревар во Премиерлигата, топчиите загубија значајни бодови во битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите. Вест Хем многу долго чекаше да се израдува на победа над Арсенал пред своите навивачи. Претходно последен пат тоа се случи во 2006 година. Конечно по 13 години, чеканите се радуваа

Насри се врати со победа во Премиер лигата, Младиот Рајс ја продолжи гостинската агонија на Арсенал

Насри се врати со победа во Премиер лигата, Младиот Рајс ја продолжи гостинската агонија на Арсенал

Самир Насри се врати во Премиер лигата откако му истече 18-месечната казна поради допинг, а судбината посака својот прв настап за Вест Хем да значи соочување со неговиот поранешен клуб Арсенал со кој не се раздели на најдобар начин. Насри одигра фантастични 70 минути на денешното лондонско дерби кое се одигра на Олимпискиот стадион, па така ја имаше

Вест Хем со евро-гол ги сруши „топчиите“…

Вест Хем со евро-гол ги сруши „топчиите“…

Арсенал продолжува со игрите „топло-ладно“ во Премиер лигата. Нов пораз за „топчиите“, овој пат во 22. коло од Премиерлигата на гостувањето против Вест Хем со 1-0. „Чеканите“ ги решија гостите благодарение на прекрасниот погодок на Диклан Рајс во 48. минута од средбата…  Овој пораз го остави Арсенал на петтата позиција на табелата со 41 бод, три помалку

Вест Хем го доби лондонското дерби со Арсенал, Насри асистент!

Вест Хем го доби лондонското дерби со Арсенал, Насри асистент!

Првиот натпревар од 22 коло во англиската Премиер лига го донесе лондонското дерби помеѓу Вест Хем и Арсенал. „Чеканите“ на крајот беа подобри со 1:0. На отварањето на натпреварот Марк Нобл имаше прилика за Вест Хем, но првата сериозна ја имаше Арсенал и тоа во 14-тата минута кога Лаказет се обиде после еден добар продор. Сепак , Фабијански беше поуспешен

Вест Хем го победи Арсенал на домашен терен прв пат по 13 години

Вест Хем го победи Арсенал на домашен терен прв пат по 13 години

Вест Хем со 1-0 славеше над Арсенал во првиот денешен натпревар во Премиерлигата, топчиите загубија значајни бодови во битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите. Вест Хем многу долго чекаше да се израдува на победа над Арсенал пред своите навивачи. Претходно последен пат тоа се случи во 2006 година. Конечно по 13 години, чеканите се радуваа

Вест Хем го шокираше Арсенал и дефинитивно го откажа од трката за титулата

Вест Хем го шокираше Арсенал и дефинитивно го откажа од трката за титулата

Екипата на Вест Хем со минимални 1:0 славеше на својот стадион против тимот на Арсенал. „Чеканите“ до победа стигнаа со погодокот на Деклан Рајс на самиот старт на второто полувреме. Интересно е што асистент на голот беше поранешниот играч на Арсенал, Самир Насри. Со оваа победа Вест Хем се искачи на осмата позиција на табелата во Премиер лигата, додека

Вест Хем го совлада Арсенал во лондонското дерби

Вест Хем го совлада Арсенал во лондонското дерби

Првиот меч од 22. коло во англиската Премиер лига го донесе лондонското дерби помеѓу Вест Хем и Арсенал. „Чеканите“ беа поуспешни, па на свој терен славеа со минимални 1:0. Денеска своето премиерлигашко деби во дресот на Вест Хем го запиша Самир Насри и одигра значителна улога во победата против својот некогашен клуб. На отворањето на мечот Марк Ноубл