притисни ентер »

CES награди „женска сексуална играчка“, а потоа ја повлече наградата поради „неморалност“
CES награди „женска сексуална играчка“, а потоа ја повлече наградата поради „неморалност“

CES награди „женска сексуална играчка“, а потоа ја повлече наградата поради „неморалност“

Саемот “CES 2019” кој овие денови се одржува во Лас Вегас, се најде во центарот на вниманието поради еден необичен потег. Имено, пред одржувањето на самиот саем, жирито ги избира најдобрите иновации и ги наградува, а оваа година беше направен необичен потег. Најпрвин од “CES” ја доделија наградата за иновативност на „геџетот“ наречен “Osé” кој што

Новата секси играчка за жени не доби награда

Новата секси играчка за жени не доби награда

Компанијата која се занимава со производство на секси играчки Lora Di Carlo планираше да го престави својот производ за жени на саемот за електронски апарати  CES кој се одржа во ЛА. Компанијата очекуваше да освои награда за иновација , ама ништо не се случи од тоа поради одлука на организаторот. Имено организаторот  на саемот одлучил да ја укине наградата 

Роботизирани кукли за мажи може, роботско дилдо за жени не може

Роботизирани кукли за мажи може, роботско дилдо за жени не може

Lora DiCarlo Креаторите на супермодерна сексуална играчка наменета за жените се жалат на организаторите на светскиот технолошки саем во Лас Вегас поради забраната за претставување за иновативниот и наградуван производ. Личниот масажер „Осе“, пионерскиот производ на компанијата „Лора Дикарло“ бил награден за иновации во категоријата роботика и дронови,

Секс играчка освои награда на Саемот за технологија, но организаторите решија да ја повлечат

Секс играчка освои награда на Саемот за технологија, но организаторите решија да ја повлечат

Компанијата која се занимава со производство на секс играчки Lora DiCarlo, планирала да го претстави својот прв производ за жени на Саемот за потрошувачка електроника (CES), кој се одржува од 8-12 јануари во Лас Вегас. Оваа компанија освои награда за иновација, но организаторите се предомислија и решија да ѝ ја одземат. Имено, организаторите на Саемот