притисни ентер »

Богдановиќ се изнервира и му се развика на тренерот на Атланта

Богдановиќ се изнервира и му се развика на тренерот на Атланта

Атланта хокс славеше со 113-101 против Чикаго булс, а посебно нервозен беше српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ. Богдановиќ му се налути на тренерот Квин Снајдер и му се развика, па мораа да интервенираат и неговите соиграчи. Србинот беше лут за време на еден тајм-аут, па фрли и шише со вода на паркетот.

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Пресметката меѓу тренерот Кевин Снајдер и Богдан Богдановиќ го одбележа натпреварот во кој тимот од Џорџија победи на гостувањето во Чикаго (113:101). За време на еден тајм-аут, српскиот кошаркар беше видно незадоволен, а бесот го истиру врз шише вода кое го фрли на подот. Набрзо облече маица преку дресот и го зазеде неговото место на клупата, веројатно

ВИДЕО | Богдановиќ ги загуби нервите, фрли шише и му се развика на својот тренер

ВИДЕО | Богдановиќ ги загуби нервите, фрли шише и му се развика на својот тренер

Богдан Богдановиќ иако важи за еден од најсмирените кошаркари во НБА лигата во вчерашната победа на Атланта против Чикаго (113:101) имаше конфликт со тренерот Квин Снајдер. Инцидентот се случи на две минути пред крајот на натпреварот кога Атланта водеше со 113:96. Во наплив на бес, Богдановиќ фрли шише кон Снајдер, а потоа стана од клупата и му се

Богдановиќ му се пушти на тренерот

Богдановиќ му се пушти на тренерот

Атланта Хокс славеше 113:101 против Чикаго Булс, а капитенот на српската репрезентација Богдан Богдановиќ кој инаку важи за смирен и не толку темпераментен кошаркар, во еден момент на тајм-аут избувнал и му се сипал на тренерот на екипата Квин Снајдер на кого му се внел во лице. Богдановиќ постигнал 20 поени (6/7 од игра, 2/2 за три поени, 6/6 слободни

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Пресметката меѓу тренерот Кевин Снајдер и Богдан Богдановиќ го одбележа натпреварот во кој тимот од Џорџија победи на гостувањето во Чикаго (113:101). За време на еден тајм-аут, српскиот кошаркар беше видно незадоволен, а бесот го истиру врз шише вода кое го фрли на подот. Набрзо облече маица преку дресот и го зазеде неговото место на клупата, веројатно

Богдановиќ направи скандал на клупата, па после делеше комплименти за тренерот

Богдановиќ направи скандал на клупата, па после делеше комплименти за тренерот

Атланта успеа да победи на гостувањето кај Чикаго и го доби директниот дуел со плеј-ин ривал, а натпреварот беше одбележан и со несекојдневен испад на вообичаено смирениот Богдан Богдановиќ. Капитенот на српската кошаркарска репрезентација избувна во финишот на мечот и тоа за време на еден тајм-аут, при што тресна шише од паркетот, а потоа се внесе

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Богдановиќ во клинч со тренерот, соиграчите ги разделија

Пресметката меѓу тренерот Кевин Снајдер и Богдан Богдановиќ го одбележа натпреварот во кој тимот од Џорџија победи на гостувањето во Чикаго (113:101). За време на еден тајм-аут, српскиот кошаркар беше видно незадоволен, а бесот го истиру врз шише вода кое го фрли на подот. Набрзо облече маица преку дресот и го зазеде неговото место на клупата, веројатно

Богдановиќ сакаше да се тепа со својот тренер

Богдановиќ сакаше да се тепа со својот тренер

Пресметката меѓу Квин Снајдер и Богдан Богдановиќ го одбележа натпреварот во кој Атланта победи на гостувањето во Чикаго (101-113). За време на еден тајм-аут, српскиот кошаркар беше видно незадоволен, а фрустрацијата ја искажа со фрлање на шише вода на подот. Набрзо го облече дресот и го зазеде неговото место на клупата, веројатно како последица на

Лутиот Богдановиќ во клинч со тренерот: Му се внесе в лице, соиграчите мораа да ги разделат

Лутиот Богдановиќ во клинч со тренерот: Му се внесе в лице, соиграчите мораа да ги разделат

Натпреварот во НБА лигата меѓу Чикаго Булс и Атланта Хоукс заврши со гостинско славје (101-113), меѓутоа во завршницата имаше една интересна ситуација. Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ беше лут на тренерот Квин Снајдер и во еден момент му се внесе в лице, па соиграчите мораа да ги раздвојат. За време на еден тајм-аут српскиот ас беше видно лут,