притисни ентер »

Републиканците во Мичиген бараат да се одложи потврдата на изборните резултати
Републиканците во Мичиген бараат да се одложи потврдата на изборните резултати

Републиканците во Мичиген бараат да се одложи потврдата на изборните резултати

Комисијата, која вклучува двајца демократи и двајца републиканци, треба да се состане на 23 ноември за да ги потврди резултатите од изборите, за кои има 20 дена. Во писмото, републиканците бараат целосна проверка на гласовите во округот Вејн, каде се наоѓа мнозинскиот град Детроит, и се повикуваат на „неправилности“ во округот што не ги докажале. Округот

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1566809029200-0’); }); Доналд Трамп изнесе нови наводи кои одат во негова корист и во прилог на неговата теорија за неправилностите кои се случија по изборите на 3. ноември, поврзувајќи и пренесувајќи низа на соопштенија на аналитичарот на податоци Џастин Јарт, Во нив се зборува за големо,

Трамп најави важна информација поврзана со изборни манипулации

Трамп најави важна информација поврзана со изборни манипулации

„Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија. Бидете во тек“, напиша Доналд Трамп на „Твитер“. Џорџија после рачното пребројување на гласови, вчера и официјално прогласи победа на Џо Бајден. Претходно оваа држава прогласи победа на Бајден, но набрзо ја повлече објавата. Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, кој е републиканец,

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Доналд Трамп изнесе нови наводи кои одат во негова корист и во прилог на неговата теорија за неправилностите кои се случија по изборите на 3. ноември, поврзувајќи и пренесувајќи низа на соопштенија на аналитичарот на податоци Џастин Јарт, Во нив се зборува за големо, нагло, зголемување на гласовите во корист на Џо Бајден, кое се случило во клучните

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека наскоро ќе објави важна информација која се однесува на изборна измама во државата Џорџија. „Доаѓа важна информација за изборна измама во Џорџија. Бидете во тек“ – напиша Трамп на Твитер. Во петокот, по рачното пребројување на гласовите беше потврдено дека Бајден победил во оваа држава. Според тие

Републиканците бараат изборната комисија во Мичиген да го одложи потврдувањето на резултатите

Републиканците бараат изборната комисија во Мичиген да го одложи потврдувањето на резултатите

Републиканскиот национален комитет (RNC) и Републиканската партија во Мичиген, засебно од правните постапки на претседателот Доналд Трамп во врска со оспорувањето на резултатите од претседателските избори од 3-ти ноември, побараа во саботата од изборната комисија за оваа сојузна држава да го одложи потврдувањето на изборните резултати за 14 дена за

Трамп: Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија!

Трамп: Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија!

„Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија. Бидете во тек“, напиша Доналд Трамп на „Твитер“. Џорџија после рачното пребројување на гласови, вчера и официјално прогласи победа на Џо Бајден. Претходно оваа држава прогласи победа на Бајден, но набрзо ја повлече објавата. Според официјалните резултати, Бајден освоил 2.474.507 гласови,

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат изборните резултати во клучните држави. Но, напорот да се запре процесот на верификација на гласачките

Трамп: Набрзо ќе објавиме информации и докази за изборниот фалсификат

Трамп: Набрзо ќе објавиме информации и докази за изборниот фалсификат

Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, на својот Твитер профил најави важна информација за манипулација на изборните резултати во Џорџија. Резултатот од изборите во Џорџија беше 2,474,507 гласови за Џо Бајден, додека Доналд Трамп освои 0,2% помалку од гласовите или 2,461,837. Според државните закони, Кампањата на Трамп побара рачно пребројување

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат изборните резултати во клучните држави. Но, напорот да се запре процесот на верификација на гласачките