притисни ентер »

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти

Ѓоковиќ е вистински шампион – Прво на тренинг, а потоа на мала дружба и со македонските спортисти

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи како би се дружел со спортистите од регионот во олимпиското село. Покрај дружбата со неговите сонародници

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Ѓоковиќ по првиот тренинг во Токио на дружба со македонските спортисти

Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа зошто е голем шампион. Покрај тоа што е неверојатен на тениските терени, тој покажува дека е многу скромен и нормален дечко и надвор од нив. По првиот тренинг кој го одржа во Токио, тој слободното време го искористи како би се дружел со спортистите од регионот во олимпиското село. Покрај дружбата со неговите сонародници

Новак се извини што доцни, а потоа слушна „20 години го чекав ова“: Хит приказна од стрижењето пред Олимписките игри

Новак се извини што доцни, а потоа слушна „20 години го чекав ова“: Хит приказна од стрижењето пред Олимписките игри

Големиот обожавател на Ѓоковиќ, Иван Вукчевиќ, имаше чест да го дотера најдобриот српски атлетичар пред патувањето во Токио Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, замина за Токио, на патот кон вечната слава, бидејќи главна цел му е да освои златен медал на Олимписките игри, со што ќе освои сè што може да се освои во тенисот. Пред патувањето во