притисни ентер »

Светска премиера: Mercedes го претстави новиот CLS
Светска премиера: Mercedes го претстави новиот CLS

Светска премиера: Mercedes го претстави новиот CLS

Германскиот производител ја рестилизираше својата луксузна купе-лимузина, а објави и технички детали и спецификации за новиот CLS. Кога станува збор за надворешноста, автомобилот меѓу другото доби нова маска на ладилникот и преден браник со поагресивен изглед. Се воведува и целосно нова нијанса на боја на каросеријата – “Spectral Blue Metallic”, како

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави освежениот CLS

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави освежениот CLS

Mercedes-Benz го претстави освежениот CLS – кој добива освежен дизајн, нови бои, освежување во кабината и нови погонски единици. Освежувањето кај CLS започнува со редизајнирана предна маска, а предницата добива и нов преден браник и дискретно редизајнирани предни светла. На задниот дел препознаваме редизајнирана графика кај задните светлосни групи

Рестилизираниот Mercedes CLS дебитира со унапреден изглед

Рестилизираниот Mercedes CLS дебитира со унапреден изглед

Германскиот производител Mercedes-Benz ја претстави освежената варијанта на своето купе со четири врати, моделот CLS Освежениот Mercedes CLS ја доживеа својата премиера. Со инстантно препознатлив изглед, освеженото купе на германскиот производител се одликува со ревидирана предна решетка и поспортски преден браник, а предниот слипер сега е хромиран

Ова се карактеристиките на новиот Mercedes-Benz EQS / ФОТО+ВИДЕО

Ова се карактеристиките на новиот Mercedes-Benz EQS / ФОТО+ВИДЕО

Електричниот Mercedes-Benz EQS ќе биде вклучен во гамата на S-класата, но ќе биде засебен модел. Продажбата на седанот ќе започне во август, а клиентите ќе можат да изберат помеѓу две опции – EQS 450+ и EQS 580 4Matic+, вели производителот. Во зависност од верзијата, EQS ќе биде опремен со еден или два електрични модули eATS (електромотор Bosch со

„Mercedes-Benz“ ги откри точните карактеристики на „EQS“

„Mercedes-Benz“ ги откри точните карактеристики на „EQS“

Електричниот „Mercedes-Benz EQS“ ќе биде вклучен во гамата „S-Class“, но ќе биде посебен модел. Продажбата на седанот ќе започне во август, а клиентите ќе можат да изберат помеѓу две опции – „EQS 450+“ и „EQS 580 4Matic +“, соопшти производителот. Во зависност од верзијата, „EQS“ ќе биде опремен со еден или два електрични модули „eATS“ (електричен

Mercedes откри нови детали за EQS

Mercedes откри нови детали за EQS

Првиот целосно електричен седан на Mercedes-Benz, моделот EQS, наскоро ќе ја доживее својата премиера, а во меѓувреме производителот открива дел од деталите Mercedes-Benz EQS наскоро ќе го забележи своето деби, а до тогаш германската компанија постепено открива детали за својот прв целосно електричен седан. Откако претходно го откри ентериерот на автомобилот