притисни ентер »

Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон
Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Новак Ѓоковиќ со победа го започна својот настап на завршниот турнир од „Мастерс“ серијата што се игра во Лондон. Ѓок овиќ кој е во трка на Надал за позицијата број 1 во светот, во воведниот меч на турнирот го победи Италијанецот, Матео Бератини и тоа убедливо во два сета, со 6:2 и 6:1. Првиот сет Новак го доби со 6-2, а во вториот беше уште поубедлив

Ѓоковиќ фуриозно го започна настапот во Лондон

Ѓоковиќ фуриозно го започна настапот во Лондон

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ на идеален начин со убедлива победа го започна настапот на завршниот АТП турнир во Лондон. Вториот светски рекет му одржа лекција на младиот Матео Беретини и го совлада со 2-0 во сетови за еден час игра. Ноле во двата сета покажа многу повеќе од противникот и со тоа испрати јасна порака до Рафаел Надал дека ќе направи се