притисни ентер »

Одличен десерт што можат да го направат и вашите деца
Одличен десерт што можат да го направат и вашите деца

Одличен десерт што можат да го направат и вашите деца

Овој колач е навистина лесен и брз за подготовка и можат да го направат дури и вашите деца. Потребни состојки: 300 грама мелени бисквити 100 грама маргарин 100 грама шеќер во прав 2 свежи банани 1 круша 120 грама мелени ореви 4 свежи банани 1 кесичка шлаг 200 милилитри млеко Начин на подготовка Измешајте го маргаринот на собна температура со шеќерот