притисни ентер »

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса
Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Барселона предводена од феноменалниот Лионел Меси дојде до убедлива победа во Ла Лига против тимот на Мајорка, со што Каталонците повторно се вратија на чело на табелата, заедно со Реал Мадрид. Публиката на „Ноу Камп“ вечерва имаше можност да ужива во 7 гола, од кои 5 во мрежата на гостите од Мајорка. Мечот заврши со резултат 5-2, на полувреме беше

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Три гола на Меси и бравура со пета на Суарез за триумф на Барса

Барселона предводена од феноменалниот Лионел Меси дојде до убедлива победа во Ла Лига против тимот на Мајорка, со што Каталонците повторно се вратија на чело на табелата, заедно со Реал Мадрид. Публиката на „Ноу Камп“ вечерва имаше можност да ужива во 7 гола, од кои 5 во мрежата на гостите од Мајорка. Мечот заврши со резултат 5-2, на полувреме беше

Со „хет-трикот“ против Мајорка, Меси постави нов рекорд во Шпанија

Со „хет-трикот“ против Мајорка, Меси постави нов рекорд во Шпанија

Ако погодокот со пета на Луиз Суарез беше она што го одбележа првото полувреме од мечот меѓу Барселона и Мајорка, тогаш до крајот сите дефинитивно зборуваа за Лионел Меси и неговиот хет-трик во 5:2 победата на Камп Ноу. Но, не само тоа. Меси вечерва постави нов рекорд во Шпанија. Тој го постигна својот 35 хет-трик во Ла Лига и го мина Кристијано Роналдо,

Мајсторска пета на Суарез за паметење и хет-трик на Меси, Барса убедлива против Мајорка

Мајсторска пета на Суарез за паметење и хет-трик на Меси, Барса убедлива против Мајорка

Барселона забележа убедлива победа од 5-2 против Мајорка, мечот ќе се памети по мајсторскиот гол со пета на Луис Суаерз и трите погодока на Лео Меси со кои Аргентинецот го надмина постигнувањето на Кристијано Роналдо и сега има 35 хет-трика во Ла Лига. Барселона забележа убедлива победа од 5-2 против Мајорка, мечот ќе се памети по мајсторскиот гол

Со „хет-трикот“ против Мајорка, Меси постави нов рекорд во Шпанија

Со „хет-трикот“ против Мајорка, Меси постави нов рекорд во Шпанија

Ако погодокот со пета на Луиз Суарез беше она што го одбележа првото полувреме од мечот меѓу Барселона и Мајорка, тогаш до крајот сите дефинитивно зборуваа за Лионел Меси и неговиот хет-трик во 5:2 победата на Камп Ноу. Но, не само тоа. Меси вечерва постави нов рекорд во Шпанија. Тој го постигна својот 35 хет-трик во Ла Лига и го мина Кристијано Роналдо,

Барселона убедлива, 35-ти хет-трик за Меси, Роналдо остана на 34

Барселона убедлива, 35-ти хет-трик за Меси, Роналдо остана на 34

Барселона вечерва славеше со 5:2 над Мајорка на Камп Ноу, со што Каталонците се вратија на врвот на Примера каде го делат првото место со Реал. Гол серијата ја отвори Гризман во 7. минута, Французинот изби сам пред гостинскиот голман и ја префрли топката преку него за 1-0. Во 17. минута беше 2-0. Меси од 20 метри пласираше на подалечната статива за

Триесет и петти хет-трик на Меси во Ла лига – настрада Мајорка

Триесет и петти хет-трик на Меси во Ла лига – настрада Мајорка

„Каталонците“ прокнижија нови три бода откако вечерва со 5-2 триумфираа над Мајорка на Камп Ноу. Гол серијата ја отвори Гризман во 7. минута, Французинот изби сам пред гостинскиот голман и ја префрли топката преку него за 1-0. Во 17. минута беше 2-0. Меси од 20 метри пласираше на подалечната статива за дуплирање на предноста. Мајорка намали на 2-1

Хет-трик на Меси – Барса со „петарда“ за Мајорка, Трајковски во „аут“ поради повреда…

Хет-трик на Меси – Барса со „петарда“ за Мајорка, Трајковски во „аут“ поради повреда…

Барселона сосема очекувано дојде до убедлива победа од 5-2 против Мајорка во 15. коло од Ла Лига со која се врати на врвот од табелата. Хет-трик на мечот запиша Лионел Меси, а Каталонците уште во првото полувреме си ја завршија задачата со головите на Гризман, Меси во два наврати и еден на Луис Суарез кој го одбележа мечот…  Во второто полувреме,

Нов хет-трик на Меси за победа на Барса над Мајорка

Нов хет-трик на Меси за победа на Барса над Мајорка

Фудбалерите на Барселона брз се вратија на чело на првенствената табела откако во 16-то коло со 5:2 на својот „Камп Ноу“ ја совладаа Мајорка, во натпревар во кој Каталонците постигнаа пет убави голови, од кои пособено чудесен беше оној на уругвајскиот ас Суарез. Барса дојде во водство веќе во 7 минута откако Тер Штеген со дегажман го исфрли Антоан

Хет-трик на Меси, Барселона ја продолжи победничката серија на „Камп Ноу“

Хет-трик на Меси, Барселона ја продолжи победничката серија на „Камп Ноу“

Фудбалерите на Барселона го оправдаа статусот на фаворити и славеа над Мајорка со 5-2 во последниот натпревар од денешната програма во шпанската Примера. Каталонците одиграа уште една квалитетна средба пред своите гледачи и со тоа ја продолжија победничката серија на „Камп Ноу“ каде имаат седум од седум. Капитенот Лионел Меси беше супер расположен