притисни ентер »

Ни операцијата нема да го спречи: Лауда доаѓа во Абу Даби!
Ни операцијата нема да го спречи: Лауда доаѓа во Абу Даби!

Ни операцијата нема да го спречи: Лауда доаѓа во Абу Даби!

Лауда помина речиси три месеци на интензивна нега, откако претрпе трансплантација на белите дробови, но најавил дека сака да се појави за финалната трка од сезоната во Ф1. Ники Лауда планира да ги изненади фановите на Формула 1 со враќање во пит-боксовите веќе на трката за Големата награда на Абу Даби. Тоа е она што поранешниот сопственик на Ф1, Берни