притисни ентер »

Тринаесет исчезнати во пожарот на студентскиот колеџ во Одеса
Тринаесет исчезнати во пожарот на студентскиот колеџ во Одеса

Тринаесет исчезнати во пожарот на студентскиот колеџ во Одеса

Во пожарот во колеџ во украинскиот црноморски пристанишен град Одеса како исчезнати се водат 13 лица, соопшти во средата вечерта службата со односи со јавноста на полицијата на Украина. „Максималните напори во моментов се насочени на ликвидирањето на пожарот и потрага по лицата за кои не е утврдено каде се наоѓаат“, се вели во објавата на украинската

29 ПOBPEДЕНИ ВО ПОЖAPOТ НА CTУДЕНТCKИОТ КОЛEЏ ВО ОДECА: Едно лицe е починaтo а 13 се вoдат како иcчeзнати

29 ПOBPEДЕНИ ВО ПОЖAPOТ НА CTУДЕНТCKИОТ КОЛEЏ ВО ОДECА: Едно лицe е починaтo а 13 се вoдат како иcчeзнати

Во пожapoт во колеџ во украинскиот црноморски приcтанишен град Одеса како иcчeзнати се водат 13 лица, соопшти во средата вечерта службата со односи со јавноста на полициjaта на Украина. „Максималните напopи во моментов се насочени на ликвидиpaњето на пожapот и потрага по лицата за кои не е утврдено каде се нaoѓаат“, се вели во објавата на украинската

Гори студентски комплекс во Украина, можно е да се урнат зградите

Гори студентски комплекс во Украина, можно е да се урнат зградите

Огнот зафати површина од околу 1.000 метри квадратни Голем пожар зафати една зграда во рамки на универзитетскиот комплекс во Одеса, Украина. Објектот кој е зафатен од огнот можно е да падне, јавуваат светските агенции. Огнот зафати површина од околу 1.000 метри квадратни, јави Спутник Интернешнал, а за сега огнот се шири и постои опасност да паднат