притисни ентер »

Радикална промена на дизајнот: Пристигна новиот Hyundai Tucson
Радикална промена на дизајнот: Пристигна новиот Hyundai Tucson

Радикална промена на дизајнот: Пристигна новиот Hyundai Tucson

Јужнокорејскиот производител ги објави фотографиите и техничките детали од новиот Tucson кој на прв поглед можеме да забележиме дека драстично се разликува од актуелната верзија на овој модел. Hyundai се одлучи за револуционерна „стилска интервенција“ која ќе предизвика поделени реакции кај љубителите, а во секој случај - нема да ги остави рамнодушни

Доаѓа целосно новиот Hyundai Tucson / ФОТО+ВИДЕО

Доаѓа целосно новиот Hyundai Tucson / ФОТО+ВИДЕО

Новиот Hyundai Tucson е значително различен од сеуште актуелниот претходник, пред се во визуелна смисла. Очигледно е дека во Hyundai сакале да овој автомобил да го направат уникатен во однос на дизајнот, со цел полесно да се истакне во многу конкурентниот C SUV сегмент. Предната дводелна светлосна групација е благо речено многу интересна, бидејќи горниот

Новиот Hyundai Tucson официјално дебитираше

Новиот Hyundai Tucson официјално дебитираше

Целосно новиот Hyundai Tucson ја доживеа својата премиера, а како што можеше да се види по тизер фотографиите, нема ништо заедничко со актуелниот модел Hyundai Tucson влезе во својата четврта генерација и се одликува со новата Sensuous Sportiness дизајнерскиот јазик на компанијата. Со оглед на тоа, Tucson добива целосно нова предна решетка со „параметрички

Претставен новиот Hyundai Tucson со нов радикален дизајн

Претставен новиот Hyundai Tucson со нов радикален дизајн

Hyundai ја претстави четвртата генерација на својот глобален бестелер во сегментот на урбани теренци.  Она што прво ќе Ви го привлече вниманието е потполно нов и радикален дизајн на возилото кој ги следи Sensuous Sportiness насоките на Hyundai, но оди чекор понатаму и применува детали кои се како што се новите Parametric Hidden Lights на предниот дел

Hyundai го претстави новиот Tucson: Дизајнерска револуција и многу технологија

Hyundai го претстави новиот Tucson: Дизајнерска револуција и многу технологија

Новиот Hyundai Tucson стигна до должина од 4,5 метри, меѓуоскиното растојание е 2.680 милиметри, а купувачите ќе бираат меѓу 17, 18 и 19-инчни тркала Hyundai пред неколку недели објави неколку фотографии од новата генерација на Hyundai Tucson, a утринава се претставени и сите детали поврзани со автомобилот кој со себе нови дизајнерска револуција во

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави радикалниот нов Tucson!

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави радикалниот нов Tucson!

Hyundai ја претстави најновата генерација на супер-популарниот Tucson, кој покрај новиот дизајн, добива и нови мотори, како и многу нови технологии! Веќе имавме некаква идеја за тоа како ќе изгледа новиот Tucson заради тизерите кои Hyundai ги објави, но сега веќе можеме да кажеме дека дизајнот на новиот модел е навистина импресивен – новиот Tucson

Радикално поразличен: Пристигна новиот „Hyundai Tucson“ (ФОТО/ВИДЕО)

Радикално поразличен: Пристигна новиот „Hyundai Tucson“ (ФОТО/ВИДЕО)

„Hyundai“ ги објави фотографиите и техничките детали од новиот „Tucson“ кој веќе на прв поглед значително се разликува од актуелната верзија на овој модел. Корејскиот производител се одлучи револуционерна стилска интервенција на „Tucson“, која ќе предизвика поделени реакции кај љубителите на автомобили, во секој случај, нема да ги остави рамнодушни