притисни ентер »

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез
На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез (26) и Адам Драјвер (35). Филмот сатирично ги прикажува водечките авторитети во светот, и климатските промени

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез (26) и Адам Драјвер (35). Филмот сатирично ги прикажува водечките авторитети во светот, и климатските промени

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез (26) и Адам Драјвер (35). Филмот сатирично ги прикажува водечките авторитети во светот, и климатските промени

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На црвениот килим во Кан заблескаа Ева Лонгорија и Селена Гомез

На филмскиот фестивал во Кан оваа недела се појавија некои од најпознатите лица во светот. Годинашниот 72. филмски фестивал во Кан беше отворен со зомби комедијата на Џим Џармуш (66)во која глумат Бил Мареј (68), Тилда Свинтон (58), Селена Гомез (26) и Адам Драјвер (35). Филмот сатирично ги прикажува водечките авторитети во светот, и климатските промени

Актерките го донесоа холивудскиот гламур во Кан

Актерките го донесоа холивудскиот гламур во Кан

Канскиот филмски фестивал е познат по строгите правила за облекување, па  додека мажите мора да носат црни чевли и црни вратоврски, жените треба задолжително да облечат свечени фустани. Освен тоа жените не смеат да носат чанти или било какви други додатоци, бидејќи организаторите сакаат да имаат фотографии без вишок на детали. Според она што можеше

Најубавите 8 фустани од отворањето на Канскиот фестивал

Најубавите 8 фустани од отворањето на Канскиот фестивал

Само една недела по годинашната Мет Гала во Њујорк , на Стариот континент почна најпрестижниот филмски фестивал на светот, извиканиот Кан кој одамна го следи репутација дека го има најдобриот црвен килим кога се фестивалите во прашање. Сепак, синоќешното отворање не го оправда тој статус. Недостасуваа спектакуларни креации какви што очекувавме да видиме

“Непослушни” деколтеа и фустани без гаќички: Ова се најшокантните стајлинзи во историјата на Канскиот фестивал

“Непослушни” деколтеа и фустани без гаќички: Ова се најшокантните стајлинзи во историјата на Канскиот фестивал

Филмскиот фестивал во Кан е настан кој го следат најелегантните изданија, но одвреме-навреме се случува да се појави и некој шокантен стајлинг. 72-то издание на Канскиот фестивал започнува денеска, а ние по тој повод се присетуваме на најшокантните модни изданија кои претходните години ги полнеа насловните страници. Кендал Џенер минатата година

Селена Гомез ги предводеше стилските дами на отворањето на Кан

Селена Гомез ги предводеше стилските дами на отворањето на Кан

Селена Гомез, Тилда Свинтон и Клое Севињи беа дамите кои вчеравечер го предводеа црвениот килим на отворањето на Канскиот филмски фестивал со филмот од кој се дел „The Dead don’t Die“ на Џим Џармуш. Прекрасната 26 годишна пејачка и актерка на премиерата на филмот со кој и официјално се отвори филмскиот фестивал се појави во шик креација на Луј Витон

Ева Лонгорија „блесна“ на црвениот тепих во Кан

Ева Лонгорија „блесна“ на црвениот тепих во Кан

И оваа година светските и европски ѕвезди, манекенки, актери, режисери го „окупираа“ Кан, каде што се одржува 72. по ред Кански филмски фестивал. На настанот беше и актерката Ева Лонгорија која воодушеви со својата појава. Американската убавица на премиерата на филмот „The Dead Don’t Die” се појави во елегантна креација. Текстот Ева Лонгорија „блесна“

Славните блеснаа на црвениот килим во Кан

Славните блеснаа на црвениот килим во Кан

Вчера официјално започна 72 издание на Филмскиот фестивал во Кан. На отворањето беа присутни многу славни личности, во различни гламурозни изданија. Највпечатливи беа креациите на Ева Лонгорија, Селена Гомез, Алесандра Амбросио и други славни дами. Иако во филмот „The Dead Don’t Die“ Селена Гомез толкува споредна улога, убавата пејачка и актерка беше