притисни ентер »

Во салонот на Audi е изложен електричниот Q4 e-tron
Во салонот на Audi е изложен електричниот Q4 e-tron

Во салонот на Audi е изложен електричниот Q4 e-tron

Во салонот на Audi во Скопје од неодамна е изложен целосно-електричниот Q4 e-tron – првиот модел на Audi базиран на MEB платформата наменета за електрични возила. Во зависност од изведбата, Q4 e-tron може да се добие со 170, 204 или 299 коњски сили. Првите две верзии се со погон на задните тркала, додека најмоќниот Q4 50 e-Tron е со погон на сите четири