притисни ентер »

Надал има „предизвикувач“: Тием ќе го напаѓа Ролан Гарос
Надал има „предизвикувач“: Тием ќе го напаѓа Ролан Гарос

Надал има „предизвикувач“: Тием ќе го напаѓа Ролан Гарос

Рафаел Надал важи за апсолутен фаворит секоја година на турнирот Ролан Гарос. Но, шпанскиот „крал на земјата“ има предизвикувач, затоа што Доминик Тием изјави дека сака да ја крене титулата во Франција. Австриецот говореше за целите во 2021 година, а истакна дека главен турнир ќе му биде Ролан Гарос, каде претходно играше финале како јуниор во 2011