притисни ентер »

Кичевчанец заработи кривична пријава поради производство на дрога
Кичевчанец заработи кривична пријава поради производство на дрога

Кичевчанец заработи кривична пријава поради производство на дрога

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против 34-годишен, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

– Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурзори", соопштуваат од СВР – Охрид.. – На седми март годинава, при претрес во

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

Трамадоли и марихуана пронајдени во дом на кичевец

Трамадоли и марихуана пронајдени во дом на кичевец

Против едно лице од Кичево е  поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Утрово во 00:40 часот, полициски службеници од СВР Штип во Штип го лишиле од слобода Т.К.(24) од Штип, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. Скопје, 7 декември 2019 (МИА) – Утрово во 00:40 часот, полициски

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кривична пријава против кичевец за производство на наркотични дроги

Кичево, 7 декември 2019 (МИА) – Против едно лице од Кичево е  поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Џ.Р. 34-годишен од Кичево, поради постоење основаи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство