притисни ентер »

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец
Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Лина Ѓорческа лесно избори пласман во осминафиналето, на ИТФ фјучерс турнирот во Оточец, Словенија. Најдобрата македонска тенисерка денеска со 2:0 ја победи Романката, Лавинија Танасие. Седмата носителка првиот сет го доби со 6:3, а вториот со 6:2. За место во полуфианлето, Ѓорческа ќе игра против сонародничката на Танасие, Ирина Бара која е прва

Ѓорческа во полуфиналето во двојки во Словенија

Ѓорческа во полуфиналето во двојки во Словенија

По одличниот настап во сингл конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во полуфиналето на ИТФ фјучрсот во словенечки Оточец. Тетовчанката заедно со нејзината партнерка, Деа Херделаш во четвртфиналето беа подобри од романскиот пар Далина Илинка Амарлеи и Кристина Дину со 2-1, по сетови 7-6, 2-6 и 10-5. Во полуфиналето Ѓорческа

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Лина Ѓорческа лесно избори пласман во осминафиналето, на ИТФ фјучерс турнирот во Оточец, Словенија. Најдобрата македонска тенисерка денеска со 2:0 ја победи Романката, Лавинија Танасие. Седмата носителка првиот сет го доби со 6:3, а вториот со 6:2. За место во полуфианлето, Ѓорческа ќе игра против сонародничката на Танасие, Ирина Бара која е прва

Ѓорческа оствари уште една победа, во четвртфиналето ќе игра против првата фаворитка

Ѓорческа оствари уште една победа, во четвртфиналето ќе игра против првата фаворитка

Лина Ѓорческа вчера имаше добар ден на турнирот во Словенија и мина по една рунда во сингл и дубл конкуренција, но во ист ритам продолжи и денеска. Најдобрата македонска тенисерка ја мина и втората пречка во поединечна конкуренција и се пласираше меѓу осумте најдобри во Оточец, а тоа го направи навистина фуриозно. Лина беше подобар од Романката Лавија

Ѓорческа ќе игра полуфинале во двојки во Словенија

Ѓорческа ќе игра полуфинале во двојки во Словенија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го запиша вториот триумф денеска во Оточец, откако заедно со Деа Херделаш славеа против Далина Илинка Амарлеи и Кристина Дину со 2-1 во сетови, односно 7-6, 2-6 и 10-5. Ѓорческа и Херделаш со оваа победа обезбедија место во полуфиналето во двојки на турнирот во Словенија, каде што ќе се пресметаат против

Лина во полуфиналето во двојки на турнирот во Словенија!

Лина во полуфиналето во двојки на турнирот во Словенија!

Откако успеа да се пласира во 1/4 финалето на турнирот во Оточец, Словенија, нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа оствари уште еден голем успех. Имено таа се пласира во полуфиналето на истиот турнир,но во двојки. Ѓорческа заедно со својата партнерка Деа Харделаш беа подобри од Далина Амарлеи и Кристина Дину си 2:1 во сетови. Протовнички на Ѓорческа

Ѓорческа без проблеми до четвртфиналето во Оточец

Ѓорческа без проблеми до четвртфиналето во Оточец

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа славеше лесна победа во два сета над Романката Лавинија Танасие за пласман меѓу осумте најдобри на турнирот во Оточец. Ѓорческа беше фаворитка против Танасие и ја оправда таквата улога на теренот, двата сета ги доби со идентични 6-2 и 6-2. Ако досега требаше да го брани статусот на седма носителка, во

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Експресна победа на Ѓорческа во Оточец

Лина Ѓорческа лесно избори пласман во осминафиналето, на ИТФ фјучерс турнирот во Оточец, Словенија. Најдобрата македонска тенисерка денеска со 2:0 ја победи Романката, Лавинија Танасие. Седмата носителка првиот сет го доби со 6:3, а вториот со 6:2. За место во полуфианлето, Ѓорческа ќе игра против сонародничката на Танасие, Ирина Бара која е прва носителка

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра за полуфинале на турнирот во Словенија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра за полуфинале на турнирот во Словенија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра за полуфинале на турнирот во Словенија Ф.К. Пред 1 минута фото: mtftennis.mk Најдобрата македонска тенисерка денеска запиша нов триумф на турнирот во Оточец , Словенија, за пласман во четвртфиналето. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во осминафиналната фаза Лина Ѓорческа убедливо со