притисни ентер »

Opel ja претстави новата Corsa
Opel ja претстави новата Corsa

Opel ja претстави новата Corsa

Бестелерот на малите автомобили на брендот со стилизирана молња во унапредено издание… Мал и полн со карактер: со лицето на брендот Opel Vizor и нов дизајн на задниот дел Дигитален и интуитивен Cockpit базиран на Snapdragon® Cockpit платформи од Qualcomm Technologies, Inc., нова инфозабава со голем 10-инчен екран на допир во боја Уште попрецизно: нови

Како изгледа редизајнираната Opel Corsa

Како изгледа редизајнираната Opel Corsa

3 Иако Corsa се заснова на француска основа, впечатливите дизајнерски елементи го прават еден од поинтересните модели во сегментот. Рестилизираната Corsa во голема мера е стилски базирана на поголемата Astra. На редизајнираниот автомобил, новиот, т.н Предна маска на визирот, која краси некои други модели од гамата на брендот Opel. Овој детал претставува

ФЕЈСЛИФТ: Opel Corsa за 2024 година со ново лице, свежи перформанси

ФЕЈСЛИФТ: Opel Corsa за 2024 година со ново лице, свежи перформанси

Corsa има интересна историја бидејќи првично требаше да биде производ на General Motors, но плановите се сменија кога PSA Group ги купи Opel и Vauxhall. Двете марки сега седат под огромниот корпоративен чадор на Stellantis, а за моделската 2024 година, супермини базиран на CMP добива значително дотерување. Двете верзии ICE и EV добија ажурирање во

Бестселер на мали автомобили: „Opel“ ја претстави новата корса

Бестселер на мали автомобили: „Opel“ ја претстави новата корса

•          Мал и полн со карактер: со лицето на брендот Opel Vizor и нов дизајн на задниот дел •          Дигитален и интуитивен Cockpit базиран на Snapdragon® Cockpit платформи од Qualcomm Technologies, Inc., нова инфозабава со голем 10-инчен екран на допир во боја •          Уште попрецизно: нови Intelli-Lux LED® matrix светлa •          Corsa Electric:

Бестселер на мали автомобили: Opel ја претстави новата Corsa

Бестселер на мали автомобили: Opel ја претстави новата Corsa

25.5.2023 •          Мал и полн со карактер: со лицето на брендот Opel Vizor и нов дизајн на задниот дел •          Дигитален и интуитивен Cockpit базиран на Snapdragon® Cockpit платформи од Qualcomm Technologies, Inc., нова инфозабава со голем 10-инчен екран на допир во боја •          Уште попрецизно: нови Intelli-Lux LED® matrix светлa •         

БЕСТСЕЛЕР НА МАЛИ АВТОМОБИЛИ „Опел“ ја претстави новата Corsa

БЕСТСЕЛЕР НА МАЛИ АВТОМОБИЛИ „Опел“ ја претстави новата Corsa

Доаѓа новата Opel Corsa – и доаѓа оваа година. Уште посмела, уште поемотивна, уште поинтуитивна за управување и со целосно нови електрични и хибридни погони, новата генерација ќе ја зајакне традиционалната моќна понуда на Opel во сегментот на мали автомобили. Новата Corsa воодушевува со својот нов дизајн, вклучувајќи го карактеристичното лице на брендот

Opel Corsa добива редизајниран изглед и нови хибридни опции

Opel Corsa добива редизајниран изглед и нови хибридни опции

За моделската 2024 година, Opel Corsa добива нови благи-хибридни мотори и нов изглед благодарение на Opel Vizor Шестата генерација на Opel Corsa постои од 2019 година како прв модел на производителот на автомобили што е поставен на платформа од Stellantis. Четири години подоцна, време е за ажурирање на малиот хечбек во средината на животниот циклус,

ПРЕМИЕРА: Помоќна, поефикасна, технолошки-понапредна и темелно редизајнирана – Opel ја претстави освежената Corsa

ПРЕМИЕРА: Помоќна, поефикасна, технолошки-понапредна и темелно редизајнирана – Opel ја претстави освежената Corsa

Пред само неколку минути Opel ги објави деталите за освежената Corsa! Новата Corsa доаѓа – и тоа во текот на оваа година! Веднаш се забележува редизајнираниот преден дел кој сега го носи Vizor елементот кој го носат и другите модели на брендот, како и редизајнираниот преден браник со скулптурирани детали. Ни се допаѓаат и елементите во страничните