притисни ентер »

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона
Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига. Мечот го реши Јаник-Фереира Караско, со голот постигнат во последните секунди од првото полувреме. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига. Мечот го реши Јаник-Фереира Караско, со голот постигнат во последните секунди од првото полувреме. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18 обид се радува на победа против Барса

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18 обид се радува на победа против Барса

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците". Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците". Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

Атлетико Мадрид води по првиот дел против Барселона со 1:0. Единствениот гол го постигна Јаник-Фереира Караско во последните секунд од првиот дел. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на голманот на Барселона Марк Андре тер Штеген и од 30 метри ја погоди празната мрежа. Германскиот голман без потреба излета далеку од својот гол, во обид да

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

Атлетико Мадрид води по првиот дел против Барселона со 1:0. Единствениот гол го постигна Јаник-Фереира Караско во последните секунд од првиот дел. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на голманот на Барселона Марк Андре тер Штеген и од 30 метри ја погоди празната мрежа. Германскиот голман без потреба излета далеку од својот гол, во обид да

Атлетико ја доби дерби пресметката со Барселона, каталонците загубија и двајца првотимци

Атлетико ја доби дерби пресметката со Барселона, каталонците загубија и двајца првотимци

Тимот на Атлетико Мадрид успеа да слави над Барселона со 1-0 во дерби натпреварот од 10. рунда во шпанскиот шампионат. Средбата на „Ванда Метрополитано“ не донесе ниту убавина, ниту многу возбудувања, а како клучен момент се покажа грешката која гостинскиот голман Марк Андре Тер Штеген ја направи во завршницата на првото полувреме. Германецот непотребно

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“

Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“. Домаќините дојдоа до предност во самата завршница, последните секунди од првиот дел и тоа благодарение на подарокот од противникот, поточно големата грешка на голманот Марк Андре Тер Штеген кој имаше лоша проценка,

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците“. Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига. Вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совладаа „каталонците“. Клучниот момент се случи во третата минута

Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса

Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса

Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи голема грешка која ја искористи Караско и донесе водство за „душекчиите“. Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување