притисни ентер »

Откриена дилемата: Еве колку заработи Челси за трансферот на Фабрегас во Монако?!
Откриена дилемата: Еве колку заработи Челси за трансферот на Фабрегас во Монако?!

Откриена дилемата: Еве колку заработи Челси за трансферот на Фабрегас во Монако?!

Вчера и официјално е обелоденето, Цеск Фабрегад потпиша договор со Монако на три и пол години и ќе му помогне на својот пријател, тренерот на Кнежевите, Тиери Анри, да се избори за опстанок и покрај големите проблеми кои ги доживеа екипата оваа сезона. Фабрегас пред преминувањето во Монако имаше уште околу шест месеци договор со „Плавите“, па се поставува

Анри во Монако носи уште еден поранешен соиграч

Анри во Монако носи уште еден поранешен соиграч

Откако го обезбеди потписот на Цеск Фабрегас кој се обврза на 3.5 годишен договор со Монако, Тиери Анри работи на нов трансфер на уште еден негов поранешен соиграч. Наводно, следна мета на францускиот стратег е стоперот на Арсенал, Лорен Кошчиелни кој полека но сигурно го губи стартното место во тимот на Арсенал. 33 годишниот дефанзивец неодамна се

Фабрегас со емотивна порака по разделбата со Челси!

Фабрегас со емотивна порака по разделбата со Челси!

Цеск Фабрегас од вчера и официјално е нов играч на Монако, каде главен тренер е Тиери Анри, неговиот некогашен идол и соиграч од деновите во Арсенал. Шпанскиот фудбалер кој во минатото настапуваше во Арсенал, па потоа од Барселона премина во Челси, беше потег кој беше долго оспоруван од навивачите поради „предавството“ кој го направил. Но Цеск успеа

Сеск Фабрегас потпиша за Монако до 2022 година

Сеск Фабрегас потпиша за Монако до 2022 година

Шпанецот Сеск Фабрегас потпиша тригодишен договор со францускиот прволигаш Монако. Тој го напушти Челзи и прејде во клубот кој го тренира неговиот некогашен соиграч Тиери Хенри. “Нестрплив сум да почнам да играм за Монако. Сакам да му помогнам на тимот”, изјави Фабрегас. Монако не му исплати никаква отштета на Челзи, но со сигурност плавците ќе добијат

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Еден од најочекуваните договори за време на зимскиот прозорец беше официјализиран. Цеск Фабрегас веќе е играч на Монако откако премина во клубот од Азурниот брег во Челзи и потпиша договор до 2022 година. Во тимот од Кнежеството, Фабрегас ќе игра под водство на Тиери Хенри, со кого играше во Арсенал од 2003 до 2011 година и кого го наследи како капитен

Фабрегас и официјално оди во Монако

Фабрегас и официјално оди во Монако

Шпанскиот фудбалер во овој преоден период го поврзуваа со Милано , но 31 годишниот Фабрегас го одбра Монако поради својот поранешен соиграч , а сегашен тренер , Тиери Анри. L1/Transferts - Cesc Fabregas (Chelsea) signe 3 ans et demi à Monaco #AFP pic.twitter.com/V13nAw4sKy — AFP Sports (@AFPSport) January 11, 2019 Фабрегас веднаш е регистриран така

Фабрегас го комплетираше трансферот во Монако

Фабрегас го комплетираше трансферот во Монако

Цеск Фабрегас го комплетираше трансферот од Челси во Монако, каде што ќе се обедини со Тјери Анри, со кого играше заедно во Арсенал од 2003 до 2007 година. Фабрегас се согласи за договор од три и пол години со клубот од малото кнежевство откако ги помина медицинските тестови и може да дебитира веќе во неделното гостување кај Марсеј во Лига 1. 31-годишниот

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Еден од најочекуваните договори за време на зимскиот прозорец беше официјализиран. Цеск Фабрегас веќе е играч на Монако откако премина во клубот од Азурниот брег во Челзи и потпиша договор до 2022 година. Во тимот од Кнежеството, Фабрегас ќе игра под водство на Тиери Хенри, со кого играше во Арсенал од 2003 до 2011 година и кого го наследи како капитен

Официјално: Фабрегас започнува нова авантура, потпиша со Монако до 2022

Официјално: Фабрегас започнува нова авантура, потпиша со Монако до 2022

Сеск Фабрегас го заврши престојот во Челси и започнува нова авантура во Монако, Шпанецот се обврза кон клубот од малото кнежевство до 2022 година. Фудбалерот од средниот ред изминатиот викенд имаше емотивно простување од Стемфорд Бриџ во ФА купот и потоа замина за Монако да го комплетира трансферот на „Луј Втори“ стадионот. Челси сепак малку го забави

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Официјално: Фабрегас е фудбалер на Монако

Еден од најочекуваните договори за време на зимскиот прозорец беше официјализиран. Цеск Фабрегас веќе е играч на Монако откако премина во клубот од Азурниот брег во Челзи и потпиша договор до 2022 година. Во тимот од Кнежеството, Фабрегас ќе игра под водство на Тиери Хенри, со кого играше во Арсенал од 2003 до 2011 година и кого го наследи како капитен