притисни ентер »

СВЕТСКА ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet
СВЕТСКА ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

СВЕТСКА ПРЕМИЕРА: Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

По купето, пристигнува и новата генерација на 911 со отворен покрив Во ноември месец во Лос Анџелес Porsche ја претстави потполно новата генерација на моделот 911 Carrera . Во најголемиот калифорниски град дебитираше купе верзијата, а месец и пол подоцна во прилика сме да го претставиме и кабриолетот. Нормално, дизајнерски сличен на купето, моделот

Porsche 911 Cabriolet со пропорции на Ким Кардашијан

Porsche 911 Cabriolet со пропорции на Ким Кардашијан

На место е забелешката дека новиот кабриолет од Цуфенхаузен од одреден агол неодоливо потсеќа на нешто што цел свет го има видено многупати. Ако тоа ѝ успева на Ким, зошто Porsche 911 Cabriolet да не заведува на истиот начин? Автомобилите од оваа сорта сепак мора да поседуваат сексапил По само шест недели од дебито на купето, пристига и кабриолет изведбата

Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

„Porsche“ на крајот на ноември во Лос Анџелес ја одржа премиерата на целосно новата генерација на моделот „911 Carrera“. Во најголемиот калифорниски град дебитираше купе верзија, а месец ипол подоцна имам можност да погледнеме како изгледа и кабриолетот. Дизајнерски сличен на купето, моделот со мек покрив на преклопување во однос на претходникот има

Porsche 911 ja доби новата кабрио варијанта / ФОТО+ВИДЕО

Porsche 911 ja доби новата кабрио варијанта / ФОТО+ВИДЕО

Само неколку недели по дебито на новата итерација на Porsche 911 во Лос Анџелес, германската марка ја претстави и кабрио верзијата на легендарниот модел. Porsche не се откажал од традиционалниот мек покрив што го користеле овие модели од 1982 година. Покривот може да се затвори за само 12 секунди, до 60 км / ч. Според вообичаениот рецепт, моделот без

Новиот Porsche 911 Cabriole за вљубените во возење под отворено небо

Новиот Porsche 911 Cabriole за вљубените во возење под отворено небо

Откако неодамна го претставија новиот 911, но пристигнува и верзијата без покрив, а убават приказна ја надополнува и верзијата Targа, што може повеќе да посакаат поклониците на супер спортската марка од Цуфенхаузен… Во Лас Вегас има навистина интересни премиери, а едната од нив пристигна од Цувенхаузен (Zuffenahausen). Новит модел е експлозија од модерни

Помоќен од своите претходници: Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

Помоќен од своите претходници: Porsche го претстави новиот 911 Cabriolet

Porsche кон крајот на ноември ја одржа премиерата на потполно новата генерација на моделот 911 Carrera во Лос Анџелес. Во најголемиот калифорниски град дебитираше купето, а месец и пол подоцна имавме прилика да видиме и како изгледа новиот кабриолет. Дизајнерски сличен на купето, моделот со склоплив кров во однос на своите претходници има одредени

ПРЕМИЕРА: Претставена и кабриолет верзијата на новиот Porsche 911

ПРЕМИЕРА: Претставена и кабриолет верзијата на новиот Porsche 911

По премиерата на најновата генерација на 911, Porsche денес ја претстави и кабриолет верзијата на легендарниот спортски автомобил. Ајде прво за најважното – платнениот кров има нов хидрауличен систем за отворање и затворање – може да се отвори или затвори за само 12 секунди, и тоа при брзини до 50 илометри на час. Кога кровот е спушен се издигнува