притисни ентер »

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп
Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Леванте успеа да се пласира во четврт-финалето на Копа дел реј, откако на гости го совлада Реал Валјадолид со 2:4, а македонскиот репрезентативец Енис Барди го прослави враќањето во првиот состав на клуборт од Валенсија со прекрасен гол од слободен удар, со кој израмни на 1:1. Тони во 13. минута ги донесе домаќините во водство, пред во 23. минута,

Барди со прва реакција откако постигна гол од слободен удар по 2 години и 3 месеци: Ова не беше случајно

Барди со прва реакција откако постигна гол од слободен удар по 2 години и 3 месеци: Ова не беше случајно

Енис Барди беше најпозитивна вест од натпреварот меѓу Валјадолид и Леванте кој беше одигран денеска во Копа дел Реј, пресметка по која тимот од Валенсија се пласираше во четвртфиналето на најмасовното настпреварување во Шпанија. Македонскиот репрезентативец беше стрелец на погодокот за 1:1 откако Валјадолид рано стигна до водство, погодок кој беше

Само Меси има дадено повеќе голови од слободен удар од Барди!

Само Меси има дадено повеќе голови од слободен удар од Барди!

Статистиката потврдува дека нашиот репрезентативец е веднаш зад аргентинскиот виртуоз. Енис Барди вечерва уште еднаш потсети дека е одличен изведувач на слободни удар и погоди на гостувањето кај Валјадолид, во меч од Купот на Шпанија. Нашиот репрезентативец одлично го изведе слободниот удар и погоди за 1:1. Подоцна, Леванте стигна до победа од 4:2,

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Леванте успеа да се пласира во четврт-финалето на Копа дел реј, откако на гости го совлада Реал Валјадолид со 2:4, а македонскиот репрезентативец Енис Барди го прослави враќањето во првиот состав на клуборт од Валенсија со прекрасен гол од слободен удар, со кој израмни на 1:1. Тони во 13. минута ги донесе домаќините во водство, пред во 23. минута,

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Барди блесна, Леванте во четврт-финалето на Кралскиот куп

Леванте успеа да се пласира во четврт-финалето на Копа дел реј, откако на гости го совлада Реал Валјадолид со 2:4, а македонскиот репрезентативец Енис Барди го прослави враќањето во првиот состав на клуборт од Валенсија со прекрасен гол од слободен удар, со кој израмни на 1:1. Тони во 13. минута ги донесе домаќините во водство, пред во 23. минута,

Барди во стилот на Роналдињо!

Барди во стилот на Роналдињо!

Македонскиот репрезентативец Енис Барди уште еднаш покажа дека е мајстор за слободни удари постигнувајќи го израмнувачкиот гол против Валјадолид во Копа дел реј, во меч во кој по првото полувреме е 1:2. Фантастичниот удар на Барди новинарите од шпанската верзија на ДАЗН ја нарекуваат во стил на Роналдињо и сосема се во право. Ова е само втор меч за

Барди како Роналдињо – Цел жив ѕид во воздух, тој под него во мрежата

Барди како Роналдињо – Цел жив ѕид во воздух, тој под него во мрежата

Македонскиот репрезентативец Енис Барди се врати во стартната постава на Леванте на мечот од Копа дел Реј против Валјадолид и веднаш ја зачини со прекрасен погодок, во стил на легендарниот Роналдињо. Токму бразилскиот ас во кариерата во неколку наврати знаеше на ист начин да ги изненади играчите во живиот ѕид. Тој со одличниот слободен удар го израмни

Мајсторија на Барди, Леванте е во четвртфиналето на Копа дел Реј

Мајсторија на Барди, Леванте е во четвртфиналето на Копа дел Реј

Македонскиот репрезентативец Енис Барди имаше неверојатно враќање во стартната постава на Леванте во триумфот на гостувањето кај Валјадолид од 2-4 во осминафиналето во Копа дел Реј. Нашиот интернационалец со неверојатен гол од слободен удар во стилот на Роналдињо го израмни резултатот на 1-1 во 23. минута, по водството на домаќините во 13. со голот