притисни ентер »

Бајден цврсто и со остра порака до Путин
Бајден цврсто и со остра порака до Путин

Бајден цврсто и со остра порака до Путин

Американскиот претседател Џозеф Бајден му порача на рускиот претседател Владимир Путин дека Соединетите држави имаат намера да реагираат решително на штетните и опасни активности на Русија, и дека ќе ги бранат своите национални интереси од нив, објави Белата куќа. Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, на брифинг ги информираше медиумите за содржината

Американскиот и рускиот претседател се слушнаа по телефон, за првпат по инаугурацијата на Бајден

Американскиот и рускиот претседател се слушнаа по телефон, за првпат по инаугурацијата на Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, за првпат по изборот на Бајден разговарале по телефон, соопшти Белата куќа, додавајќи дека разговорот бил по иницијатива на руската страна. – Владимир Путин му честиташе на Џозеф Бајден со почетокот на работата во својство на претседател на САД. Истакна дека нормализацијата на

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Новиот американски претседател, Џо Бајден, денеска го одржал првиот телефонски разговор со својот руски колега, пренесе Белата куќа, додавајќи дека тој се соочил со претседателот Путин за низа прашања почнувајќи од неодамнешниот кибер-напад на американската компанија „Солар виндс“ до сомневањата за труење на водечкиот руски опозиционер Алексеј Навални

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржаа телефонски разговор. Од Белата куќа соопштија дека разговорот бил по иницијатива на руската страна. „Владимир Путин му честиташе на Џозеф Бајден за почетокот на работата во својство на претседател на САД. Истакна дека нормализацијата на односите

Американскиот и рускиот претседател се слушнаа по телефон, за првпат по инаугурацијата на Бајден

Американскиот и рускиот претседател се слушнаа по телефон, за првпат по инаугурацијата на Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, за првпат по изборот на Бајден разговарале по телефон, соопшти Белата куќа, додавајќи дека разговорот бил по иницијатива на руската страна. – Владимир Путин му честиташе на Џозеф Бајден со почетокот на работата во својство на претседател на САД. Истакна дека нормализацијата на

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржаа телефонски разговор. Од Белата куќа соопштија дека разговорот бил по иницијатива на руската страна. „Владимир Путин му честиташе на Џозеф Бајден за почетокот на работата во својство на претседател на САД. Истакна дека нормализацијата на односите

Прв телефонски разговор Путин-Бајден

Прв телефонски разговор Путин-Бајден

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржаа телефонски разговор. Од Белата куќа изјавија дека разговорот бил по иницијатива на руската страна. –Владимир Путин му честиташе на Џозеф Бајден со почетокот на работата во својство на претседател на САД. Истакна дека нормализацијата на односите