притисни ентер »

Повредата на „Лавот“ Адеми не е премногу сериозна!
Повредата на „Лавот“ Адеми не е премногу сериозна!

Повредата на „Лавот“ Адеми не е премногу сериозна!

Попладнево дојде добра вест од Загреб за Аријан Адеми. Имено и покрај стравувањата дека го „загубивме“ за септемвриските квалификации за СП во Катар 2022, сепак повредата на еден од нашите најдобри фудбалери и не била така премногу сериозна. Барем така велат од неговиот клуб Динамо Загреб. Да потсетиме дека на вчерашниот меч со Омонија во квалификациите

Повредата на „Лавот“ Адеми не е премногу сериозна!

Повредата на „Лавот“ Адеми не е премногу сериозна!

Попладнево дојде добра вест од Загреб за Аријан Адеми. Имено и покрај стравувањата дека го „загубивме“ за септемвриските квалификации за СП во Катар 2022, сепак повредата на еден од нашите најдобри фудбалери и не била така премногу сериозна. Барем така велат од неговиот клуб Динамо Загреб. Да потсетиме дека на вчерашниот меч со Омонија во квалификациите

Добри вести од Динамо Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Добри вести од Динамо Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Иако најавите од хрватските медиуми беа дека Адеми го очекува пауза од околу три месеци поради сериозна повреда, сепак од Динамо Загреб смируваат, и велат дека не е така. Иако најавите од хрватските медиуми беа дека Адеми го очекува пауза од околу три месеци поради сериозна повреда, сепак од Динамо Загреб смируваат, и велат дека не е така. За да престанат

Одлични вести: Повредата на Адеми не е сериозна

Одлични вести: Повредата на Адеми не е сериозна

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Аријан Адеми поради повреда мораше прерано да го заврши вчерашниот меч против Омонија во Лигата на шампионите. И покрај лошите предвидувања, од Загреб доаѓа убава вест дека повредата на Адеми не е сериозна. „Завршените прегледи покажаа мало оштетување на мускулот на десната нога. Клупската медицинска служба

Добри вести од Динамо Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Добри вести од Динамо Загреб, повредата на Адеми не е сериозна

Иако најавите од хрватските медиуми беа дека Адеми го очекува пауза од околу три месеци поради сериозна повреда, сепак од Динамо Загреб смируваат, и велат дека не е така. За да престанат шпеулациите околу повредата на Адеми, Динамо Загреб излезе со официјално соопштение. „Врз основа на големиот интерес на медиумите и некои неосновани информации што

Лажна тревога: Повредата на Адеми не е сериозна, би можел да игра за Македонија!

Лажна тревога: Повредата на Адеми не е сериозна, би можел да игра за Македонија!

Првичните најави за потешката повреда на Аријан Адеми, поради која предвреме беше заменет на вчерашниот меч на Динамо Загреб против Омонија (2-0) од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите (ЛШ), денеска беа прецизирани со далеку подобра верзија за македонскиот фудбалски репрезентативец. Со оглед на многуте шпекулации за тежината на проблемите,

Од Динамо смируваат: Адеми има мало оштетување на мускулот на ногата

Од Динамо смируваат: Адеми има мало оштетување на мускулот на ногата

Фудбалскиот клуб Динамо Загреб со официјално соопштение се обиде да ја смири ситуацијата кога станува збор за шпекулациите околу повредата на капитенот на тимот – македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми кој синоќешниот меч против Омонија го заврши во 42-та минута. „Со оглед на големиот интерес од медиумите и поради некои непроверени информации

Повредата на Адеми не е сериозна, би можел да игра за Македонија!

Повредата на Адеми не е сериозна, би можел да игра за Македонија!

Првичните најави за потешката повреда на Аријан Адеми, поради која предвреме беше заменет на вчерашниот меч на Динамо Загреб против Омонија (2-0) од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите (ЛШ), денеска беа прецизирани со далеку подобра верзија за македонскиот фудбалски репрезентативец. Со оглед на многуте шпекулации за тежината на проблемите,

Од Динамо смируваат: Адеми има мало оштетување на мускулот на ногата

Од Динамо смируваат: Адеми има мало оштетување на мускулот на ногата

Фудбалскиот клуб Динамо Загреб со официјално соопштение се обиде да ја смири ситуацијата кога станува збор за шпекулациите околу повредата на капитенот на тимот – македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми кој синоќешниот меч против Омонија го заврши во 42-та минута. „Со оглед на големиот интерес од медиумите и поради некои непроверени информации

Динамо се огласи и даде точна информација за повредата на Адеми

Динамо се огласи и даде точна информација за повредата на Адеми

Екипата на Динамо Загреб славеше над Омонија со 2-0 на вчерашиот меч од квалификациите за Лигата на шампионите, но оваа победа на хрватскиот првак падна во сенка на повредата на капитенот Аријан Адеми. Адеми мораше да биде заменет во првото полувреме и во прв момент се чинеше дека станува за нешто посериозно и дека големиот борец го очекува подолга