притисни ентер »

„Земјотрес“ во Партизан – си оди и тренерот Тринкиери
„Земјотрес“ во Партизан – си оди и тренерот Тринкиери

„Земјотрес“ во Партизан – си оди и тренерот Тринкиери

Преселбата на Кори Волден од Партизан во Црвена Звезда беше само најава за хаосот во таборот на „црно-белите“, кој денеска кулминираше со барањето за раскин на договорот што го поднесе Андреа Тринкиери. Италијанскиот стручњак беше најзаслужен за одличните резултати на Партизан минатата сезона, која сепак не беше крунисана со влез во Евролигата по прекинот

Од Партизан си оди и тренерот Тринкиери

Од Партизан си оди и тренерот Тринкиери

Преселбата на Кори Волден од Партизан во Црвена Звезда беше само најава за хаосот во таборот на „црно-белите“, кој денеска кулминираше со барањето за раскин на договорот што го поднесе Андреа Тринкиери. Италијанскиот стручњак беше најзаслужен за одличните резултати на Партизан минатата сезона, која сепак не беше крунисана со влез во Евролигата по прекинот

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

По се изгледа дека Андреа Тринкиери нема веќе да биде шеф на струката на КК Партизан. Италијанскиот стратег, барем според пишувањето на медиумите во Србија, поднел барање за раскин на договорот кој со „црно – белите“ му истекува на 25 јули. Ова и се очекуваше, барем според шпекулациите кои доаѓаа од таборот на некогашниот европски кошаркарски првак

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

По се изгледа дека Андреа Тринкиери нема веќе да биде шеф на струката на КК Партизан. Италијанскиот стратег, барем според пишувањето на медиумите во Србија, поднел барање за раскин на договорот кој со „црно – белите“ му истекува на 25 јули. Ова и се очекуваше, барем според шпекулациите кои доаѓаа од таборот на некогашниот европски кошаркарски првак

Тринкијери заминува од Партизан во Фенербахче?

Тринкијери заминува од Партизан во Фенербахче?

Андреа Тринкијери побарал раскинување на договорот со КК Партизан и е главен кандидат да стане нов тренер на Фенербахче, каде што би го заменил Жељко Обрадовиќ, јавуваат српските медиуми. Италијанскиот стручњак е на чело на Партизан од 2018 година, откако претходно работеше во Канту, УНИКС, Бамберг и беше селектор на Грција. Претседателот на Партизан,

Тринкиери кандидат за наследник на Обрадовиќ во Фенербахче?

Тринкиери кандидат за наследник на Обрадовиќ во Фенербахче?

Италијанскиот тренер кој го предводи Партизан, Андреа Тринкиери размислува да ја промени средината. Сепак, клубот сè уште не се договорил за нов договор со стручњакот, па српскиот медиум „Б92“ напиша за можноста да замине. Како потенцијален нов ангажман за Тринкиери се смета Фенербахче, каде би го наследил легендарниот Жељко Обрадовиќ. Ваквите информации

Тринкиери повеќе не е тренер на Партизан!

Тринкиери повеќе не е тренер на Партизан!

фото: aba-liga.com, Cibona, Zeljko Baksaj По две сезони на клупата на поранешниот европскиот првак, италијанскиот стручњак одлучи да го напушти Белград и да се врати во Германија каде работеше претходно. Денеска тој побара и потоа доби раскин на договорот со Партизан по што потпиша договор со петкратниот германски шампион Баерн. Според српските медиуми,

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

Тринкиери си оди од Партизан, имал понуди од Баерн Минхен и Фенербахче!

По се изгледа дека Андреа Тринкиери нема веќе да биде шеф на струката на КК Партизан. Италијанскиот стратег, барем според пишувањето на медиумите во Србија, поднел барање за раскин на договорот кој со „црно – белите“ му истекува на 25 јули. Ова и се очекуваше, барем според шпекулациите кои доаѓаа од таборот на некогашниот европски кошаркарски првак

Нов удар за Партизан: Тринкиери бара раскинување на договорот!

Нов удар за Партизан: Тринкиери бара раскинување на договорот!

Тренерот на српскиот кошаркарски клуб Партизан, Андреа Тринкиери, поднесол барање за раскин на договорот. Оваа вест доаѓа еден ден откако претседателот на клубот од Хумска, Остоја Мијаиловиќ, истакна дека се водат преговори во врска со престојот на италијанскиот стручњак и дека понудата е на маса. Италијанскиот стручњак, со кого Партизан беше лидер

Обрадовиќ останува дел од семејството, животот продолжува понатаму

Обрадовиќ останува дел од семејството, животот продолжува понатаму

Претседателот на Фенербахче, Али Коч, изјави дека Жељко Обрадовиќ секогаш ќе биде дел од семејството Фенербахче. Српскиот кошаркарски стручњак дојде во Фенербахче во 2013 година и успеа да ја освои Евролигата со овој клуб, што е најголем успех во историјата на турската кошарка. По успешниот период во Истанбул, еден од најтрофејните тренери реши да