притисни ентер »

Хаос во Рим: Ѓоковиќ да го направеше ова, доживотно ќе го избркаа од тенисот
Хаос во Рим: Ѓоковиќ да го направеше ова, доживотно ќе го избркаа од тенисот

Хаос во Рим: Ѓоковиќ да го направеше ова, доживотно ќе го избркаа од тенисот

Дисквалификацијата на Новак Ѓоковиќ од неодамнешниот Ју-Ес опен се уште е топ-тема во медиумите, а тенисерите и случувањата на терените се споредуваат со тоа што беше видено во Њујорк, каде што Србинот без намера погоди судија и предвреме мораше да си замине. Српските медиуми низ призма на инцидентот на својот миленик го пренесоа и денешниот хаос на

Беноа Пер „дивееше“ во Рим, но доби само опомена

Беноа Пер „дивееше“ во Рим, но доби само опомена

Еден од најконтроверзните тенисери на денешницата Беноа Пер повторно имаше свое шоу, овојпат во првото коло од Мастерсот во Рим. На Пер едноставно не му се играше, но во еден час поминат на теренот, прикажа буквално се од својот богат репертоар. Клучен момент за почеток на неговото шоу беше еден негов сервис кој беше добар, но Французинот побара главниот

Шоу на Пер во Рим

Шоу на Пер во Рим

Беноа Пер и неговото дивеење го обележа првиот ден на мастерсот во Рим. Пер ден претходно им се „заблагодари“ на Твитер на организаторите што не ја прифатиле неговата молба да игра во вторник. Тој најавил дека лут поради дисквалификацијата од Ју-Ес опен поради позитивниот тест на коронавирусот. „Имав само едно барање, да играм во вторник. Сакав да

A ЗА ОВА САМО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ?! Ѓоковиќ беше дисквалификуван, а Французинот дивееше, фрли рекет кон судијата и ништо!

A ЗА ОВА САМО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ?! Ѓоковиќ беше дисквалификуван, а Французинот дивееше, фрли рекет кон судијата и ништо!

Сведоци сме на она што се случи пред десет дена на US Оpen, кога Новак Ѓоковиќ беше дисквалификуван во осминафиналето затоа што по загубен бод, луто ја погоди топката и ненамерно го погоди линискиот судија. И сега веќе имавме пример за далеку полошо дивјаштво на теренот од Ѓоковиќ, сепак, сè заврши со предупредување. Беноа Пер направи инцидент во првото

Нов скандал во тенисот: Го фрлаше рекетот, го пцуеше судијата и на крај не сакаше да игра

Нов скандал во тенисот: Го фрлаше рекетот, го пцуеше судијата и на крај не сакаше да игра

Французинот беше лут што организаторот не му даде еден ден плус одмор, па гневот го искажа на теренот Францускиот тенисер Беноа Пер направи шоу на стартот од Мастерс турнирот во Рим, но не се добра игра, туку со непримерно однесување на теренот. Пер загуби од италијанскиот тинејџер Јаник Синер со 6:2, 6:1, а во текот на целиот меч, Французинот покажуваше