притисни ентер »

Надреални сцени – Охрид вечерва гореше!!!
Надреални сцени – Охрид вечерва гореше!!!

Надреални сцени – Охрид вечерва гореше!!!

Навивачката група од Охрид, популарните „Рибари“ денес со дуелите на ФК Охрид против Кораб и на РК Охрид против Тинекс Пролет го слават својот 30-ти роденден. Како круна на прославата беше спектакуларното пиротехничко шоу по ракометниот дуел. Истото е направено на брегот на Охридското езеро, а првите фотографии делуваат импозантнот. Над стотина пиротехнички