притисни ентер »

Сити го растури Барнли, хет-трик на Халанд
Сити го растури Барнли, хет-трик на Халанд

Сити го растури Барнли, хет-трик на Халанд

Фудбалерите на Манчестер сити први изборија пласман во полуфиналето на ФА Купот. На домашен терен убедливо го поразија лидерот во Чемпионшип, Барнли, со 6:0. Добивај вести на вибер На клупата на Барнли седи легендата на Манчестер сити, Венсан Компани, кој со овации беше пречекан од публиката на „Етихад“. Дуелот учителот и ученик заврши со очекувана

Сити го растури Барнли, хет-трик на Халанд

Сити го растури Барнли, хет-трик на Халанд

Фудбалерите на Манчестер сити први изборија пласман во полуфиналето на ФА Купот. На домашен терен убедливо го поразија лидерот во Чемпионшип, Барнли, со 6:0. На клупата на Барнли седи легендата на Манчестер сити, Венсан Компани, кој со овации беше пречекан од публиката на „Етихад“. Дуелот учителот и ученик заврши со очекувана победа на првиот. Второлигашот

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Екипата на Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето на ФА Купот откако го елиминира Барнли со 6:0. Англискиот првак повторно запиша убедлива победа, а Ерлинг Халанд по петте гола против Лајпциг, денеска постигна три против Барнли. Норвежанецот погоди во 32, 35 и 59. минута, а два даде Алварез, а еден Палмер. На овој меч не играше македонскиот репрезентативец

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Екипата на Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето на ФА Купот откако го елиминира Барнли со 6:0. Англискиот првак повторно запиша убедлива победа, а Ерлинг Халанд по петте гола против Лајпциг, денеска постигна три против Барнли. Норвежанецот погоди во 32, 35 и 59. минута, а два даде Алварез, а еден Палмер. На овој меч не играше македонскиот репрезентативец

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Екипата на Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето на ФА Купот откако го елиминира Барнли со 6:0. Англискиот првак повторно запиша убедлива победа, а Ерлинг Халанд по петте гола против Лајпциг, денеска постигна три против Барнли. Норвежанецот погоди во 32, 35 и 59. минута, а два даде Алварез, а еден Палмер. На овој меч не играше македонскиот репрезентативец

Халанд со нов хет-трик го откажа Барнли и најави полуфинале за Сити

Халанд со нов хет-трик го откажа Барнли и најави полуфинале за Сити

Халанд со нов хет-трик го откажа Барнли и најави полуфинале за Сити (Видео) Манчестер Сити немаше никакви проблеми со второлигашот Барнли и со победа од 6:0 заслужено се најде во полуфиналето на англискиот ФА куп. Враќањето на Венсан Компани на „Итихад“ како менаџер на најдобриот тим во Чемпионшип, не помина според посакуваното сценарио за Белгиецот,

Халанд блескаше со хет-трик против Барнли во ФА купот

Халанд блескаше со хет-трик против Барнли во ФА купот

ВИДЕО: Халанд блескаше со хет-трик против Барнли во ФА купот Ф.К. Пред 2 минути фото: EPA-EFE/Julio Munoz Фудбалерите на Манчестер сити се пласираа во полуфиналето на ФА купот , откако во четвртфиналниот натпревар на домашен терен го совладаа Барнли со 6:0. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Нова одлична партија имаше Норвежанецот Ерлинг

Со нов хет-трик Халанд го откажа Барнли и најави полуфинале за Сити

Со нов хет-трик Халанд го откажа Барнли и најави полуфинале за Сити

Манчестер Сити немаше никакви проблеми со второлигашот Барнли и со победа од 6:0 заслужено се најде во полуфиналето на англискиот ФА куп. Враќањето на Венсан Компани на „Итихад“ како менаџер на најдобриот тим во Чемпионшип, не помина според посакуваното сценарио за Белгиецот, а најважна причина беше Ерлинг Халанд. Норвежанецот постигна хет-трик од

Халанд е од друга планета: Хет-трик и во ФА Купот на Англија против Барнли

Халанд е од друга планета: Хет-трик и во ФА Купот на Англија против Барнли

Манчестер Сити без проблеми се пласираше во полуфиналето од англискиот ФА Куп, славејќи со преубедливи 6-0 на дуелот со Барнли. Дарко Чурлинов не беше во составот на гостите на овој меч, кој ќе остане запаметен како уште еден дуел на кој Ерлинг Халанд како од шега стигна до хет-трик. Она што е интересно, Барнли беше поопасен ривал во почетните дваесетина

Халанд даде нови три гола – сити го размонтира Барнли на Чурлинов кој го немаше во составот

Халанд даде нови три гола – сити го размонтира Барнли на Чурлинов кој го немаше во составот

Екипата на Манчестер Сити ја оствари очекуваната победа против Барнли во четврт-финалето на ФА Купот. Сепак, малкумина можеа да очекуваат дека конечниот резултат ќе биде 6:0. Тимот на Барнли одлично се држеше до 32. минута кога Халанд погоди по асистенција на Алварез за водство од 1:0. Само три минути подоцна стрелец беше ист, а овој пат асистенција