притисни ентер »

Брнабиќ: Не се откажавме од ковид пропусниците
Брнабиќ: Не се откажавме од ковид пропусниците

Брнабиќ: Не се откажавме од ковид пропусниците

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, која денеска ја прими третата доза од вакцината против коронавирус, изјави дека во моментов се бараат модалитети за воведување на ковид пропусници, на начин што нема да биде можно злоупотреба и фалсификување, и додаде дека размислува за владина одлука која тоа би го овозможила, јави дописникот на МИА од Белград.

Брнабиќ: Не се откажавме од ковид пропусниците

Брнабиќ: Не се откажавме од ковид пропусниците

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, која денеска ја прими третата доза од вакцината против коронавирус, изјави дека во моментов се бараат модалитети за воведување на ковид пропусници, на начин што нема да биде можно злоупотреба и фалсификување, и додаде дека размислува за владина одлука која тоа би го овозможила, јави дописникот на МИА од Белград.

Франс прес: Србија е легло на дезинформации за вакцинирањето

Франс прес: Србија е легло на дезинформации за вакцинирањето

Преполните барови, ретки со маски и речиси никаквите рестрикции во Србија оставаат впечаток дека пандемијата завршила. Но, тоа е сурова илузија бидејќи земјата во моментов е во светскиот врв според бројот на заразените. Преполните барови, ретки со маски и речиси никаквите рестрикции во Србија оставаат впечаток дека пандемијата завршила. Но, тоа е сурова

[Став] Патот кон колективен имунитет во Србија: Кој преживее, ќе раскажува

[Став] Патот кон колективен имунитет во Србија: Кој преживее, ќе раскажува

Денис Колунџија Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. Осум месеци подоцна, вакцинирани се под 50 отсто од вкупното население, а Србија повторно го зграпчи првото место во Европа, но и

Кој преживее, ќе раскажува

Кој преживее, ќе раскажува

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според