притисни ентер »

Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!
Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!

Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!

Младиот германски тенисер Александар Зверев се надева дека вистинскиот почеток на сезоната за него ќе биде означен со турнирот Вимблдон. Досега немаше некои успеси, стигна до четвртфиналето на Ролан Гарос, се наоѓа на петтото место на АТП листата со 8000 бода помалку од Ѓоковиќ, но тврди дека до крајот на сезоната ќе биде прв. „До крајот на годината,