притисни ентер »

TCR Европа: Објавен е календарот за 2020 сезона
TCR Европа: Објавен е календарот за 2020 сезона

TCR Европа: Објавен е календарот за 2020 сезона

Седум рунди во TCR Европа во 2020 Организацијата за престижното Европско натпреварување на кружни патеки TCR Европа го претставија календарот за 2020 сезона кој располага со рунди на седум различни патеки. Почнувајќи од Спа-Франкоршамп во мај, TCR Eвропа ќе биде заедно со TCR Spa 500, а двете трки ќе се одржат во петок и сабота. Потоа следи Ред Бул

Објавен календарот за ТЦР Европа во 2020 година

Објавен календарот за ТЦР Европа во 2020 година

Официјалниот календар за првенството на ТЦР Европа во 2020 година е веќе дистрибуиран до медиумите, а во се предвидени седум трки, колку што имаше и во 2019 година. Пет од трките се исти, со што се овозможува добар континуитет за натпреварувачите кои учествуваат во највисокото по ранг натпреварување со туринг автомобили на Стариот континент. Две трки