притисни ентер »

Лејди Гага потврди дека ќе глуми во новото продолжение на „Џокер“
Лејди Гага потврди дека ќе глуми во новото продолжение на „Џокер“

Лејди Гага потврди дека ќе глуми во новото продолжение на „Џокер“

Музичкото видео прикажува силуети кои танцуваат заедно на песната Cheek to Cheek, оригинално напишана од Ирвинг Берлин во 1935 година за филмот Top Hat со Фред Астер и Џинџер Роџерс во главните улоги, со имињата Феникс и Гага низ екранот. „Хоакин Феникс ќе се врати да го игра насловниот лик, а Joker: Folie a Deux ќе пристигне во кината на 4 октомври

Филмски хит на повидок: Лејди Гага како Харли Квин во новото продолжение на „Џокер“/ВИДЕО

Филмски хит на повидок: Лејди Гага како Харли Квин во новото продолжение на „Џокер“/ВИДЕО

Лејди Гага на својот Инстаграм објави видео со кое го потврди учеството во продолжението на филмот „Џокер“ каде ќе ја игра Харли Квин. Новата продукција со Хоакин Феникс во насловната улога ќе се вика „Joker: Folie à Deux“, а премиерата треба да биде прикажана на 4 октомври 2024 година. Лејди Гага објави видео во кое го најавува филмот, каде што може

Ќе се снима „Џокер 2“

Ќе се снима „Џокер 2“

Продолжението на филмот „Џокер“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија „Ворнер брос“. Хоакин Феникс доби „Оскар“ за најдобра улога за „Џокер“. Во продукцијата можеби ќе учествува и пејачката Лејди Гага, според „Холивуд репортер“. Сепак, сѐ уште не

Ќе се снима „Џокер 2“

Ќе се снима „Џокер 2“

Продолжението на филмот „Џокер“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија „Ворнер брос“. Хоакин Феникс доби „Оскар“ за најдобра улога за „Џокер“. Во продукцијата можеби ќе учествува и пејачката Лејди Гага, според „Холивуд репортер“. Сепак, сѐ уште не

„Лудило за двајца“: Еве кога ќе биде премиерата на продолжението на „Џокер“

„Лудило за двајца“: Еве кога ќе биде премиерата на продолжението на „Џокер“

Продолжението на оскаровецот психолошки трилер „Џокер“ ќе се појави во кината ширум светот на 4 октомври 2024 година, соопшти портпаролот на филмската компанија Ворнер Брос. Хоакин Феникс повторно ќе ја игра главната улога во продолжението на „Џокер: Лудило за двајца“, пренесува Ројтерс. Феникс доби Оскар за најдобар актер во 2019 година за улогата

Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

Лејди Гага на „Инстаграм“ објави видео од продолжението на „Џокер“, филм во кој таа ќе ја глуми Харли Квин. „Joker: Folie à Deux 10.04.24“, напиша Гага, на видеото на кое се гледа графики од машка и женска силуета кои ги претставуваат ликовите на Џокер и Харли Квин. Фановите и коментираа дека едвај чекаат да го гледаат филмот. Џокер повторно ќе го

Ќе се снима „Џокер 2“

Ќе се снима „Џокер 2“

Продолжението на филмот „Џокер“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија „Ворнер брос“. Хоакин Феникс доби „Оскар“ за најдобра улога за „Џокер“. Во продукцијата можеби ќе учествува и пејачката Лејди Гага, според „Холивуд репортер“. Сепак, сѐ уште не

Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

Лејди Гага на „Инстаграм“ објави видео од продолжението на „Џокер“, филм во кој таа ќе ја глуми Харли Квин. „Joker: Folie à Deux 10.04.24“, напиша Гага, на видеото на кое се гледа графики од машка и женска силуета кои ги претставуваат ликовите на Џокер и Харли Квин. Фановите и коментираа дека едвај чекаат да го гледаат … Continue reading (Видео) Лејди