притисни ентер »

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени
Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека 2.641 нови случаи биле регистрирани за 24 часа и дека 143 лица починале само во петокот, претежно во провинцијата Хубеи. Во главниот град на таа провинција Вухан, каде започна

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека 2.641 нови случаи биле регистрирани за 24 часа и дека 143 лица починале само во петокот, претежно во провинцијата Хубеи. Во главниот град на таа провинција Вухан, каде започна

Бројката жртви од коронавирусот во Кина достигна 1.523 луѓе

Бројката жртви од коронавирусот во Кина достигна 1.523 луѓе

. EPA-EFE/YUAN ZHENG CHINA OUT Бројот на потврдени нови случаи на зараза со новиот сој коронавирус COVID-2019 во континенталната Кина достигна 66,492 лицам, од кои 1.523 починале, а 8.096 се излекувани и испуштени од болнциите, се наведува во најновиот извештај во саботата на кинескиот државен комитет за здравствени прашања. „Државниот здравствен

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека 2.641 нови случаи биле регистрирани за 24 часа и дека 143 лица починале само во петокот, претежно во провинцијата Хубеи. Во главниот град на таа провинција Вухан, каде започна

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека 2.641 нови случаи биле регистрирани за 24 часа и дека 143 лица починале само во петокот, претежно во провинцијата Хубеи. Во главниот град на таа провинција Вухан, каде започна

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се заразени

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека 2.641 нови случаи биле регистрирани за 24 часа и дека 143 лица починале само во петокот, претежно во провинцијата Хубеи. Во главниот град на таа провинција Вухан, каде започна