притисни ентер »

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка: Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди долари
Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка: Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди долари

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка: Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди долари

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот свет пишува на љубовницата поради која најбогатиот човек на светот ќе загуби 80 милијарди долари. Жената поради која Џеф Безос, сопственик на Амазон, ќе ја остави својата сопруга Мекензи и разводот

Безос се разведува поради друга жена, но приказната има и политичка позадина

Безос се разведува поради друга жена, но приказната има и политичка позадина

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на гигантот за е-трговија Amazon Џеф Безос одекна низ медиумите. Џеф и Мекензи Безос соопштија дека се разведуваат по 25 години бак и дека планираат да останат пријатели. Меѓутоа, американските медиуми објавија дека причината за разводот е друга жена – Безос е заљубен во Лорен Санчез, поранешна

Љубовно неверство како причина: Дали оваа заводничка го разведе Џеф Безос?

Љубовно неверство како причина: Дали оваа заводничка го разведе Џеф Безос?

Откако основачот на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, соопшти за јавноста дека се разведува од сопругата Макензи, американските медиуми пренесуваат дека причина за разводот е тајната врска на Џеф со бившата телевизиска водителка Лорен Санчез. Таблоидот National Enquirer објави љубовни пораки кои си ги разменувале Безос и Санчез , наведувајќи дека планира

Се разведува најбогатиот човек на светот

Се разведува најбогатиот човек на светот

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. „Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели“, пишува во пораката. Безоз има 54 години и е најбогат човек во светот – богатство од околу 173 милијарди долари. Во брак

Најбогатиот човек во светот ја остава сопругата поради водителка

Најбогатиот човек во светот ја остава сопругата поради водителка

Извршниот директор и основач на, во моментот највредната компанија на светот „Амазон“, Џеф Безос се разведува од својата сопруга. Тој со месеци се гледал тајно со поранешната телевизиска водителка Лорен Санчез и откако целата афера излезе на виделина, милијардерот објави дека се разведува по 25 години брак од сопругата, наградуваната писателка Мекензи

Жената поради која се разведува најбогатиот човек на светот

Жената поради која се разведува најбогатиот човек на светот

Американскиот милијардер Џеф Безос, основачот на компанијата „Амазон“ и прв на листата на најбогати луѓе на светот според магазинот Форбс, објави дека се рзведува по 25 години брак. -Сакаме да ве информираме за новините во нашиот живот. Одлучивме да се разведеме и да продолжиме како пријатели. Остануваме семејство, остануваме драги пријатели, наведоа

По 25 години брак, газдата на Амазон Безос се разведува

По 25 години брак, газдата на Амазон Безос се разведува

Извршниот директор на “Амазон”, Џеф Безос, објави дека се разведува од сопругата Мекензи по 25-годишен брак, соопшти Ројтерс. Двајцата дадоа заедничка изјава на Твитер. Безос (54) истакна дека разводот е заеднички договорен, пишува TMZ. “Се чувствуваме неверојатно среќни што сме се нашле и сме многу благодарни за секоја од годините, во која бевме во

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од богатството на Џеф проценето на 137 милијарди долари се должи на неговиот влог од 16% во Amazon. Тој го основа

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од богатството на Џеф проценето на 137 милијарди долари се должи на неговиот влог од 16% во Amazon. Тој го основа

Се разведува најбогатиот човек на светот

Се разведува најбогатиот човек на светот

Американскиот милијардер Jeff Bezos основач на компанијата Amazon и најбогатиот човек на Forbs листата, денес објави дека се разведува после 25 години брак. „Сакаме да ги известиме луѓето за новостите во нашите животи, решивме да се разведеме и да продолжиме како пријатели. Остануваме семејство, остануваме драги пријатели“, изјавија Jeff и MacKenzie